KrajRegion

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19

Dziś rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19 dla nauczycieli. Preparat w pierwszej kolejności dostaną ci, którzy pracują stacjonarnie – chodzi więc o nauczycieli przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, a także pracowników żłobków. Zarejestrowało się 65 proc. uprawnionych.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Szczepienia będą prowadzone w szpitalach węzłowych i w wyznaczonych przez NFZ punktach szczepień.

Nauczyciele i pracownicy żłobków będą szczepieni preparatem firmy AstraZeneca. Nauczyciele w wieku 60 plus będą szczepieni w późniejszym terminie.

W pierwszej grupie nauczycieli do szczepień przeciw COVID-19 znaleźli się ci, którzy obecnie pracują stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od piątku znowu otwarte hotele i stoki narciarskie. Zima w Beskidach jest jeszcze do uratowania?

Teleporada w POZ wyłącznie dla pacjentów od 7 do 64 lat! Będzie nowelizacja rozporządzenia

https://tvs.pl/informacje/12-lutego-otwieraja-sie-baseny-ale-nie-wszedzie-w-czestochowie-nie-poplywacie/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close