KrajRegion

Ruda Śląska: Dzielnicowi rozpoczęli akcję „Bezpieczne wakacje 2020”!

Dzielnicowi z Rudy Śląskiej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2020” nie tylko kontrolują miejsca wypoczynku, ale chętnie spotykają się z dziećmi, młodzieżą, a także całymi rodzinami.

 

Akcja „Bezpieczne Wakacje 20202” ma na celu przypomnienie bezpiecznych i prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach. W trakcie ubiegłotygodniowych działań asp. Mariusz Dudek z Komisariatu Policji 2 w Rudzie Śląskiej spotkał się z rodzinami, w ramach zorganizowanych przez Ośrodek Święta Elżbieta.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Tematem przewodnim spotkania z dziećmi były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a przede wszystkim nad wodą. Dzielnicowy starał się przekazać słuchaczom, zarówno tym starszym jak i tym młodszym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Mówił o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą mundurowych jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Dzieci otrzymały ulotki, dzięki którym będą wiedziały jak zachować się w czasie wypoczynku i zabawy nad wodą. Spotkanie z uczestnikami odbyło się oczywiście zgodnie z obecnymi zaleceniami sanitarnymi. Zachęcamy również do zapoznania się z relacją ośrodka na ich mediach społecznościowych – link do relacji.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close