KrajRegion

Ruda Śląska: Lekarze przeprowadzili blisko 800 operacji usunięcia zaćmy!

Blisko 800 operacji usunięcia zaćmy tylko w pierwszym półroczu 2019 roku przeprowadzili lekarze Oddziału Okulistycznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Ten imponujący wynik to efekt odzyskania przed rokiem kontraktu z NFZ na okulistykę przez rudzką placówkę.

Do wachlarza usług medycznych wykonywanych w Szpitalu Miejskim w Goduli dołączyły zabiegi witrektomii (tych w tym roku wykonano już ponad 30) oraz od sierpnia również operacyjne leczenie jaskry.

Witrektomia to nowoczesna technika operacyjna lecząca głównie schorzenia siatkówki, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu nieuchronnie prowadziły do utraty wzroku. Może uratować i poprawić wzrok w przypadku odwarstwienia siatkówki, otworu w plamce żółtej czy krwotoków podsiatkówkowych. Często mówi się, że to „operacja ostatniej szansy”. Dzięki temu zabiegowi wiele osób cieszy się dobrym wzrokiem, chociaż wcześniej miały niewielkie szanse na jego zachowanie – mówi Arkadiusz Loska, rzecznik szpitala.

W tym roku z pomocy Oddziału Okulistycznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej skorzystało już blisko 1000 pacjentów. Zdecydowana większość z nich po zabiegu i jednodniowym pobycie w Oddziale wraca do domu. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli szpitala, obecnie na operację usunięcia zaćmy w Goduli czeka się 2 tygodnie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Cud medycyny w Katowicach! Paulina i Pola nareszcie razem. Matka po ciężkim udarze nareszcie zobaczyła swoją córeczkę! [WIDEO]

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close