Region

WST w Zabrzu zainaugurowała rok akademicki. Patronem wydziału medycznego będzie prof. Zbigniew Religa

Profesor Zbigniew Religa patronem wydziału medycznego Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu. Dzisiaj odbyła się inauguracja roku akademickiego. W wydarzeniu wziął udział syn znanego kardiochirurga.

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Dla niego te wszystkie wyrazy uznania, na pewno bardzo miłe, nie było to coś, co nim powodowało i wpływało na sposób postępowania – dr n. med. Grzegorz Religa, syn Zbigniewa Religi, kardiochirurg.

WST w zeszłym roku ruszyła z nowym kierunkiem i chętnych nie brakowało. W tym roku akademickim do kierunku lekarskiego dołączyło pielęgniarstwo. Z nowym patronem i uczelnia i studenci muszą dawać z siebie jeszcze więcej.

To wielkie nazwisko, ale to również jest wielkie zobowiązanie. Nie tylko dla nas, organizatorów tego kierunku, że musimy zapewnić najlepszy sprzęt i najlepszą możliwość studiowania. Ale to jest zobowiązanie również dla studentów. Muszą się uczyć i tą bardzo rozległą wiedzę przyswajać- Arkadiusz Hołda, kanclerz i założyciel WST.

Na wydziale w Zabrzu na studentów dopiero czeka prawdziwa medycyna. I w tym chce sprawdzić się uczelnia, bo praktyka jest najważniejsza.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ważny jest państwowy egzamin medyczny, czyli LEK, że wiele będzie zależało od tego, jak ci lekarz zdadzą ten egzamin. To będzie świadczyło także o tym, czy ta uczelnia jest dobra, czy jest zła. Ale bardzo często spotykam się z tymi studentami, którzy nawet wspaniale zdają ten LEK i mają tą doskonałą wiedzę teoretyczną i mówią, że tak naprawdę, to boją się tego pacjenta i z tej medycyny, to nic nie umieją – mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, prorektor ds. medycznych.

Na wydziale medycznym WST będzie od tego roku kształciło się ponad dwustu przyszłych lekarzy i pielęgniarek.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Cud medycyny w Katowicach! Paulina i Pola nareszcie razem. Matka po ciężkim udarze nareszcie zobaczyła swoją córeczkę! [WIDEO]

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close