KategoriaKrajRegion

Ruda Śląska: Ochotnicza Straż Pożarna zbiera fundusze

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej na co dzień pomagają mieszkańcom naszego miasta. Teraz to oni proszą o pomoc, ale nie dla siebie. Założyli zbiórkę na zakup specjalistycznego krzesła ortopedyczno-kardiologicznego, aby skutecznie móc nieść pomoc.

 

Ochotnicza Straż pożarna zajmuje się nie tylko gaszeniem pożarów, ale także wykonuje niezliczoną liczbę innych zadań. Odkąd mamy do czynienia z pandemią koronawirusa ich obowiązki nieustannie wzrastają. Aby móc je właściwie wykonywać, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Okazuje się, że w wyposażeniu OSP w Rudzie Śląskiej brakuje m.in. krzesła ortopedyczno-kardiologicznego. Strażacy postanowili zorganizować internetową zbiórkę, aby zebrać fundusze na jego zakup. 

– Kto nas zna, ten wie. Staramy się pomagać zawsze i wszędzie, każdemu, kto jest w potrzebie, kto o to poprosi i kto tego wymaga. Ochotnicza Straż Pożarna to pasja, styl życia, możliwość samorealizacji, ale również powołanie i ogromna odpowiedzialność – nierzadko za zdrowie i życie innych ludzi – podkreślają przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

– W trakcie ostatnich działań związanych z pomocą mieszkańcom Rudy Śląskiej w zwalczaniu trapiącej nas od roku epidemii pomagamy, między innymi, osobom starszym i niepełnosprawnym w dotarciu do punktów szczepień. Realizujemy to zadanie z ogromną przyjemnością – seniorzy z naszego miasta to osoby niezwykłe miłe i otwarte. łatwo i przyjemnie jest im pomagać, dzielą się również niejednokrotnie z nami swoimi historiami. Wzbogaca to obie strony – podkreślają strażacy ochotnicy.

Wyjaśniają też, że za pomocą krzesła ortopedyczno-kardiologicznego znacznie łatwiej i w większym komforcie transportować można osoby do i z pojazdu.

– Niejednokrotnie klatki schodowe budynków wielorodzinnych są wąskie, a schody strome, transportując pacjentów na wózkach, jak do tej pory, niekiedy okazuje się bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe – krzesło transportowe w takim przypadku okazuje się niezbędne – podkreślają przedstawiciele OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej, prosi o wsparcie

OSP w Rudzie Śląskiej dysponuje niewielkimi funduszami, które wystarczają jedynie na przetrwanie jednostki – utrzymanie siedziby, pojazdów, sprzętu, konserwacji, paliwa czy umundurowania. Wszelkie dodatkowe zakupy są obecnie wykluczone. Stąd pojawił się pomysł, aby wystosować apel do mieszkańców naszego miasta.

– Prosimy o wsparcie w imieniu wszystkich tych, którym dzięki Państwa datkom będziemy mogli w przyszłości nieść pomoc. Za wszelkie wsparcie już teraz dziękujemy i nie przestajemy Wam oczywiście służyć – dodają strażacy.

Koszt takiego krzesła transportowego to 1500 zł. Zbiórka trwa jeszcze 32 dni. Do tej pory inicjatywę wsparło 11 osób i udało się zebrać 405 złotych.

Źródło: rudaslaska.com

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Do Parku Śląskiego na pokemony, spacer i na szczepienie. Budują Mobilny Punkt Szczepień

Bakterie w parówkach z Biedronki! Produkt nadaje się do wyrzucenia!

Narodziny, które oznaczają koniec Śląska, jaki znamy. Umowa społeczna ws. likwidacji górnictwa gotowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close