KategoriaKrajRegion

Ruda Śląska: Ochotnicza Straż Pożarna zbiera fundusze

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej na co dzień pomagają mieszkańcom naszego miasta. Teraz to oni proszą o pomoc, ale nie dla siebie. Założyli zbiórkę na zakup specjalistycznego krzesła ortopedyczno-kardiologicznego, aby skutecznie móc nieść pomoc.

 

Ochotnicza Straż pożarna zajmuje się nie tylko gaszeniem pożarów, ale także wykonuje niezliczoną liczbę innych zadań. Odkąd mamy do czynienia z pandemią koronawirusa ich obowiązki nieustannie wzrastają. Aby móc je właściwie wykonywać, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Okazuje się, że w wyposażeniu OSP w Rudzie Śląskiej brakuje m.in. krzesła ortopedyczno-kardiologicznego. Strażacy postanowili zorganizować internetową zbiórkę, aby zebrać fundusze na jego zakup. 

– Kto nas zna, ten wie. Staramy się pomagać zawsze i wszędzie, każdemu, kto jest w potrzebie, kto o to poprosi i kto tego wymaga. Ochotnicza Straż Pożarna to pasja, styl życia, możliwość samorealizacji, ale również powołanie i ogromna odpowiedzialność – nierzadko za zdrowie i życie innych ludzi – podkreślają przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

– W trakcie ostatnich działań związanych z pomocą mieszkańcom Rudy Śląskiej w zwalczaniu trapiącej nas od roku epidemii pomagamy, między innymi, osobom starszym i niepełnosprawnym w dotarciu do punktów szczepień. Realizujemy to zadanie z ogromną przyjemnością – seniorzy z naszego miasta to osoby niezwykłe miłe i otwarte. łatwo i przyjemnie jest im pomagać, dzielą się również niejednokrotnie z nami swoimi historiami. Wzbogaca to obie strony – podkreślają strażacy ochotnicy.

Wyjaśniają też, że za pomocą krzesła ortopedyczno-kardiologicznego znacznie łatwiej i w większym komforcie transportować można osoby do i z pojazdu.

– Niejednokrotnie klatki schodowe budynków wielorodzinnych są wąskie, a schody strome, transportując pacjentów na wózkach, jak do tej pory, niekiedy okazuje się bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe – krzesło transportowe w takim przypadku okazuje się niezbędne – podkreślają przedstawiciele OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej, prosi o wsparcie

OSP w Rudzie Śląskiej dysponuje niewielkimi funduszami, które wystarczają jedynie na przetrwanie jednostki – utrzymanie siedziby, pojazdów, sprzętu, konserwacji, paliwa czy umundurowania. Wszelkie dodatkowe zakupy są obecnie wykluczone. Stąd pojawił się pomysł, aby wystosować apel do mieszkańców naszego miasta.

– Prosimy o wsparcie w imieniu wszystkich tych, którym dzięki Państwa datkom będziemy mogli w przyszłości nieść pomoc. Za wszelkie wsparcie już teraz dziękujemy i nie przestajemy Wam oczywiście służyć – dodają strażacy.

Koszt takiego krzesła transportowego to 1500 zł. Zbiórka trwa jeszcze 32 dni. Do tej pory inicjatywę wsparło 11 osób i udało się zebrać 405 złotych.

Źródło: rudaslaska.com

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Do Parku Śląskiego na pokemony, spacer i na szczepienie. Budują Mobilny Punkt Szczepień

Bakterie w parówkach z Biedronki! Produkt nadaje się do wyrzucenia!

Narodziny, które oznaczają koniec Śląska, jaki znamy. Umowa społeczna ws. likwidacji górnictwa gotowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close