RegionWiadomość dnia

Ruda Śląska: Szpital miejski ogranicza pracę Izby Przyjęć! Wszystko przez remont

Od 1 września 2019 r. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o. zmuszony jest ograniczyć przyjęcia pacjentów wymagających udzielenia świadczeń zdrowotnych w stanach nagłych w Izbie Przyjęć w Goduli.

 

 

Od wyborów dzieli nas przerwa jak między jedynkami Karolaka 🙂

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Jest to związane z realizacją inwestycji „Przebudowa, remont i adaptacja pomieszczeń Izby Przyjęć” dofinansowanej ze środków Urzędu Miasta Ruda Śląska. Przewidywane są wyburzenia i mokre prace budowlane, które uniemożliwią płynny transport pacjenta pomiędzy podjazdem dla karetek a pomieszczeniami, w których tymczasowo będzie funkcjonować Izba Przyjęć. Nastąpią również tymczasowe ograniczenia lokalowe.

O powyższej sytuacji powiadomieni zostali: Wojewoda Śląski, Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz Lekarz Koordynator Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Stosowną informacje otrzymali również kierownicy przychodni rejonowych z obszaru Rudy Śląskiej.

Pacjenci wymagających przedmiotowych świadczeń kierowani będą przez zespoły ratownictwa medycznego do jednostek, które wyraziły zgodę na ich zabezpieczenie, tj. Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Zespołu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o w Świętochłowicach oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu Sp. z o.o.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Partia dotrzymała obietnicy. DAWID KOSTEMPSKI wyrzucony z Platformy!

Donald Trump nie przyleci do Polski. Wizyta prezydenta USA odwołana!

Morderca kobiety z Siemianowic Śląskich zatrzymany! Ciało wrzucił do zsypu

W Izbie Przyjęć w Goduli będzie udzielana pomoc pacjentom w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia. W Szpitalu będą również realizowane świadczenia w zakresie położnictwa i ginekologii. Pacjenci oczekujący na przyjęcia planowe będą hospitalizowani zgodnie z ustalonym terminem.

 

Świadczenia w zakresie pediatrii, psychiatrii oraz chorób płuc będą udzielane, tak jak do tej pory, w Izbie Przyjęć Szpitala w Bielszowicach. Bez zmian pracuje Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (NOL) w Goduli.

Ograniczenia obowiązywać będą do 31 października 2019 roku. Planowane jest wtedy zakończenie prac budowlanych i modernizacyjnych utrudniających normalne funkcjonowanie godulskiej Izby Przyjęć.

źródło: UM Ruda Śląska
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close