RegionWiadomość dniaZdrowie

Rusza akcja DKMS! Każdy może trafić do bazy dawców szpiku

Teraz w UM w Dąbrowie Górniczej, potem kolejne miasta i kolejne punkty – rusza kolejna akcja rejestracji w potencjalnej bazie dawców szpiku fundacji DKMS.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-W najbliższy weekend centrum handlowe Pogoria, Centrum Handlowe Plejada, PKZ, jak również inne liczne lokalizacje, o których będzie informacja w mediach społecznościowych – mówi Hubert Sulima, Fundacja DKMS .

Tym razem poszukiwany jest dawca dla 23-letniego Kuby z Dąbrowy Górniczej, który w połowie listopada usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa.

-Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba, bo ze zwykłej infekcji, poprzez komplikację astmatyczne i oskrzelowe okazało się, że to białaczka mówi Marta Janicka, matka chorego Kuby.

 

Kuba potrzebuje przeszczepu od dawcy niespokrewnionego. Tylko w ten sposób może otrzymać szansę na pełne wyzdrowienie. Rejestracja jest bezpłatna, bezbolesna i trwa tylko 10 minut.

-Ludzie bardzo często wiążą bycie dawcą z bólem. Eksperci są zgodni, że dolegliwości bólowe nie występują. Co najwyżej podczas oddawania szpiku kostnego z talerza kości biodrowej może występować niewielki ból w dolnej części pleców, który ustępuje pod 2, 3 dniach. Ale czymże jest ten ból, wiedząc, że ratujemy komuś życie – mówi Hubert Sulima, Fundacja DKMS.

Jeszcze 10 lat temu w całej Polsce zarejestrowanych było zaledwie 40 tys. dawców, obecnie jest ich ponad 1 mln 600 tys osób. Spośród nich 7,5 tysiąca zostało dawcami realnymi.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dąbrowa Górnicza: Ojciec kilkanaście razy dźgał nożem 6-letnią córkę! Są NOWE FAKTY. Zobaczcie WIDEO

Kamienica w Katowicach wali się przez budowę hotelu? Mieszkańcy są przerażeni! [WIDEO]

Nałożył pierścień na penisa. Strażacy musieli przyjechać ze szlifierką do szpitala!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close