KrajRegion

Ruszają matury. Dziś j. polski

Dziś rozpoczynają się matury. Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących i techników przystąpią o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


Jak podaje Polsat News, egzaminy odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny. Są one zbliżone do obowiązujących w marcu podczas próbnych egzaminów maturalnych i próbnego egzaminu ósmoklasisty i do tych z egzaminów przeprowadzonych w ubiegłym roku, również w reżimie sanitarnym.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Nie muszą natomiast przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru – czytamy na stronie Polsat News.

Abiturienci nie muszą również przystępować do dwóch – obowiązkowych w latach ubiegłych – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Wyjątek stanowią tutaj zdających na uczelnię zagraniczną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje Bronisław Cieślak. Cała Polska pamięta go z „07 zgłoś się”

W osiem minut napisali nową historię klubu! Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski!

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

 

źr. Polsat News

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close