RegionWiadomość dniaZdrowie

Ruszyła rekrutacja na kierunku lekarskim WST w Katowicach. Pracy dla lekarzy z każdym rokiem jest coraz więcej!

Nie tylko w województwie śląskim, ale w całym kraju brakuje lekarzy. Taka informacja może ułatwić wybór studiów tegorocznym maturzystom. Bo jak przekonują specjaliści – po ukończeniu kierunków lekarskich o pracę po prostu nie trzeba się martwić.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!


– W momencie kiedy ukończy się uczelnię i będzie się miało dyplom pielęgniarstwa lub wydziału lekarskiego, to praca będzie czekała na nas. To my będziemy wybierali, gdzie chcemy pracować. To nie jest tak, że będziemy wysyłali dziesiątki naszych życiorysów czekając na odpowiedź – mówi prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, prorektor ds. medycznych WST w Katowicach.

Brakuje lekarzy, ofert pracy coraz więcej. Studiowanie na lekarskich kierunkach to prosta droga do zawodowej kariery
Brakuje lekarzy, ofert pracy coraz więcej. Studiowanie na lekarskich kierunkach to prosta droga do zawodowej kariery

A odpowiedzią na zapotrzebowanie na rynku pracy są kierunki nie tylko w państwowych, ale też prywatnych uczelniach. Na kierunku lekarskim można studiować między innymi w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Kolejny rok z rzędu uczelnia prowadzi rekrutację, która potrwa jeszcze około miesiąca.

– Nasze zajęcia odbywają się w małych grupach. To nie jest 10, czy nie daj Boże 20 studentów stojących nad biednym pacjentem, tylko to są małe grupy. Dwu-, góra trzyosobowe, po to, żeby ten przyszły lekarz rzeczywiście już w trakcie studiów miał kontakt z pacjentem mówi Arkadiusz Hołda, założyciel i kanclerz WST w Katowicach.

Możliwości po ukończeniu takich studiów jest sporo. Tylko na Śląsku jest około 150u szpitali, z czego 45 to tzw. „marszałkowskie”. A jak mówią władze województwa – deficyt w kadrach jest bardzo duży.

– Jeżeli każda z tych uczelni daje dobre możliwości jeżeli chodzi o kadrę dydaktyczną, daje dobre możliwości jeżeli chodzi o praktykowanie, a na pewno takie możliwości są w szpitalach marszałkowskich, więc myślę, że warto wybierać w ogóle śląskie uczelnie, nie tylko Śląski Uniwersytet Medyczny, ale każdą z tych uczelni, która daje taką możliwość kształcenia – mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego.

 

Tegorocznym maturzystom pozostało już niewiele czasu na podjęcie jednej z najważniejszych życiowych decyzji, czyli odpowiedzenie na pytanie – co chcę w życiu robić? Z tą odpowiedzią spieszyć oczywiście się nie trzeba, ale na pewno musi być ona rozsądna.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Uważajcie na TAKIE telefony! Można stracić swoje dane i wpakować się w kłopoty [WIDEO]

Na COVID można zaszczepić się w aptekach. Kolejne dołączyły do listy

Na których kierunkach na UŚ chce studiować najwięcej osób? Zobacz listę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close