RegionWiadomość dnia

Rybnik oferuje mieszkańcom tabliczki adresowe. Każdy może zamówić

W punkcie halo!Rybnik można zamawiać tabliczki adresowe na swoją posesję. Tabliczki zaprojektowane w ramach Systemu Informacji Miejskiej, dostępne są w trzech wymiarach.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Na tabliczce znajduje się numer, nazwa ulicy oraz logo heraldyczne Rybnika. Całość nawiązuje do historii Rybnika, bo tabliczka wykonana jest z emalii, z której znana była rybnicka huta Silesia.

– Tablica wypalana jest w piecu w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Ma charakterystyczny połysk i powierzchnię, a litery, cyfry i znaki są lekko wypukłe – mówi Robert Cebula, naczelnik Wydziału Promocji UM. Przez wypalanie mają nie do końca doskonały kształt – dlatego każda tablica jest unikatowa. Ta tradycyjna, odwołująca się do przemysłowej spuścizny miasta technologia została użyta do wykonania tablicy adresowej, o unowocześnionej, skrzynkowej konstrukcji. Do tablicy dołączona jest małoinwazyjna ramka montażowa, która ułatwi jej pozycjonowanie na elewacji, murze lub płocie. Ramka zapewni trwałą ekspozycję na posesji tego małego dzieła sztuki rzemieślniczej – przekonuje R. Cebula.

Do wyboru są trzy wymiary tabliczek: 15×15 cm, 20×20 cm i 30×30 cm.
Ceny: najmniejsza – 129 zł, średnia – 159 zł, największa – 209 zł.

Konieczność posiadania tabliczki z numerem domu reguluje polskie prawo, a konkretnie – ustawa prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 17 maja 1989 roku. Zgodnie z art. 47b. ust. 1 tej ustawy. Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym, w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.

Oznacza to, że na każdym budynku mieszkalnym, biurowcu, budynku użyteczności publicznej musi się znajdować tabliczka z numerem. W przypadku domów jednorodzinnych obowiązek umieszczenia tabliczki spoczywa na jego właścicielu.

Przygotowany przez Miasto produkt ma zapewnić jednolitą formę, która przez lata będzie cieszyć oko i zapewniać prawidłowe znakowanie posesji w Rybniku.

Źródło i foto: UM Rybnik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close