Region

W Tychach powstanie kolumbarium. Będzie na Wartogłowcu

Na tyskim cmentarzu powstanie wkrótce kolumbarium – zbiorowy grobowiec z niszami na urny z prochami zmarłych. Projekt jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Kolumbarium powstanie na cmentarzu na Wartogłowcu. Będzie się składało z 12 modułów, w każdym module będzie 48 nisz, a w każdej niszy będzie miejsce na 2 urny. W sumie w kolumbarium będzie miejsce na 1152 urny. Kolumbarium razem z zagospodarowaniem wokół zajmie powierzchnie 680 m kw. Moduły zostaną wykonane z granitowych płyt kamiennych w kolorach: szarym, czarnym i antracytowym.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,3 mln zł brutto. Tego typu rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla przepełnionych cmentarzy. Dlatego już wiadomo, że to nie będzie jedyne takie miejsce w Tychach.

– Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy. W planach mamy także budowę kolumbarium na ul. Barwnej – mówi Hanna Skoczylas – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Projekt kolumbarium, ale także całego zagospodarowania cmentarza przy ulicy Barwnej ma być gotowy jeszcze w tym roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie żegnał go cały Śląsk, zawyją wszystkie radiowozy. W piątek odbędzie się pogrzeb zastrzelonego policjanta z Raciborza

Koniec noszenia maseczek już bliski! Jeszcze tylko rozporządzenie i 15 maja ściągamy!

Zabójstwo policjanta w Raciborzu: Jest areszt dla podejrzanego o zastrzelenie policjanta

 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close