KrajRegion

Rząd wydał rekomendacje w sprawie odwiedzin rodziny w Wielkanoc

W święta Wielkanocne należy zrezygnować z podróży – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk na konferencji prasowej.

 

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

-W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk na konferencji prasowej.

Postarajmy się, żeby te święta były symbolem życia, a nie epidemii, która nas zdziesiątkuje, jeśli zintensyfikujemy kontakty międzyludzkie – podkreślił minister zdrowia podczas konferencji.

Zalecenia arcybiskupa Wiktora Skworca:

Kodeks Prawa Kanonicznego wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności stosuje się inne drogi pojednania, a nie spowiedź. Zamiast tego wierni są zobowiązani wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej.

Duszpasterskie impulsy na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Zachęcam Was do wspólnej modlitwy przed bardziej uroczystym niż zwykle śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną. Zachęcam do pobłogosławienia pokarmów, przygotowanych na stole do spożycia. Jeśli to możliwe, modlitwę błogosławieństwa niech poprowadzi ojciec jako głowa rodziny. Możecie skorzystać z obrzędu, udostępnionego już na internetowej stronie archidiecezji (kliknij) lub parafii. W modlitwie przy wielkanocnym stole o pamiętajcie wszystkich, którzy w tych trudnych okolicznościach niosą pomoc, narażając swoje własne życie. Pamiętajcie o ofiarach panującej pandemii, powierzajcie ich miłosierdziu Pana, który jest Życiem i Zmartwychwstaniem.

Zachęcam Was do rodzinnego uczestniczenia w Mszy św. wielkanocnej za pośrednictwem mediów. W południe przyjmijmy w miarę możliwości papieskie błogosławieństwo Urbi et Orbi („Miastu i Światu”). W tym dniu przekażcie Waszym bliskim życzenia wielkanocne telefonicznie lub mailowo. Wedle możliwości przesyłajmy sobie pozdrowienia świąteczne – nieraz w bardzo pomysłowych formach – za pośrednictwem innych komunikatorów. Publikujmy je w mediach społecznościowych. Niech całą wirtualną rzeczywistość wypełni ta radosna wieść: „Jezus żyje! Pan prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!”. Pozdrawiajmy się paschalnym pozdrowieniem: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Źródło: Archidiecezja Katowicka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 200 nowych przypadków koronawirusa. Województwo śląskie? Ani jednego!

WAŻNE: noworodek w oknie życia w Sosnowcu

Śląska tarcza antykryzysowa. Pomóc chcą Katowice i województwo śląskie

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close