Region

Są wyniki kontroli maseczek w bielskich autobusach

Zdecydowana większość pasażerów bielskiej komunikacji miejskiej nosi maseczki – to wnioski po akcji Maska 2020, w której 23 listopada uczestniczyli m.in. pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku Białej Sp. z o.o. – na co dzień – kierowcy autobusów.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Akcja zorganizowana wspólnie z bielską Strażą Miejską i Wydziałem Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej została przeprowadzona już po raz drugi – pierwsza odbyła się w sierpniu. Jej celem było przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa na przystankach i w środkach komunikacji masowej w związku z panującą pandemią. Dwa patrole rozdawały ulotki informacyjne oraz maseczki dla osób, które ich nie posiadały.

– Jednak brak maseczek, to pojedyncze incydenty. Akcja pokazała, że bielszczanie obecną sytuację traktują bardzo poważnie i stosują się do wprowadzonych nakazów przyznają zgodnie kierowcy MZK, którzy uczestniczyli w akcji. Jeśli już jednak trafi się taki niezdyscyplinowany pasażer – szybko reagują pozostali podróżni. Kierowcom również zdarza się interweniować, chociaż to trudne zadanie, bo są oddzieleni od pasażerów i muszą skupić się na bezpiecznym dowiezieniu ich do celu.

– Zwykle taka osoba poproszona o zasłonięcie ust i nosa, robi to, nawet jeśli nie maseczką, to na przykład szalem – mówi jeden z kierowców.

Akcja Maska 2020 będzie kontynuowana przez strażników miejskich.

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sanepidy przestają raportować o koronawirusie. Wojewoda też ma szlaban na informowanie

Stoki narciarskie będą otwarte! Są wytyczne inspektora sanitarnego

POTĘŻNY Antonov An-124 Rusłan w Katowice Airport. Kolos przyleciał do Pyrzowic ze sprzętem medycznym [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close