Region

Pszczyna chce mieć stację pomiaru powietrza. Złożyła wniosek

W listopadzie Urząd Miejski w Pszczynie wystąpił do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie z prośbą o uzupełnienie sieci Państwowego Monitoringu Jakości Powietrza o automatyczną stację pomiarową jakości powietrza w Pszczynie.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Od lat gmina Pszczyna podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Walka o czyste powietrze jest jednym z naszych priorytetów. Realizowane są programy dofinansowania do wymiany źródeł ciepła oraz termomodernizacji, zachęcamy do korzystania z transportu alternatywnego dla ruchu samochodowego, a także prowadzimy działania edukacyjne i informacyjne skierowane do mieszkańców – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jednym z zadań, przed którym stoi gmina, jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat jakości powietrza. Obecnie w Pszczynie działa system czujników, które zamontowane są we wszystkich sołectwach oraz na terenie miasta, a informacje o odczytach są na bieżąco dostępne na stronie www.czujniki.pszczyna.pl. Dodatkowo na terenie gminy działa jedna stacja pomiarowa dla pyłu PM10 w ramach krajowej sieci monitoringu.

– Zależy nam na tym, aby jak największy obszar gminy był monitorowany. Mieszkańcy muszą mieć wiedzę, jaki jest aktualnie stan powietrza. Dodatkowa stacja pomiarowa dostarczy nam wszystkim szczegółowych danych, które pokażą na ile skuteczne są efekty działań – dodaje burmistrz.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sanepidy przestają raportować o koronawirusie. Wojewoda też ma szlaban na informowanie

Stoki narciarskie będą otwarte! Są wytyczne inspektora sanitarnego

POTĘŻNY Antonov An-124 Rusłan w Katowice Airport. Kolos przyleciał do Pyrzowic ze sprzętem medycznym [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close