KrajRegionŚwiat

Samolot nie poleciał przez koronawirusa? Zwrot pieniędzy za bilety o wiele szybciej!

Linie lotnicze Ryanair poinformowały w piątek, 3 lipca o znacznym przyspieszeniu realizacji zwrotu za odwołane loty na skutek decyzji rządów poszczególnych krajów w związku z pandemią Covid-19.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Od czasu ponownego otwarcia biura linii Ryaniar w Dublinie w czerwcu, przeszkolono dodatkowych pracowników do obsługi wniosków w celu wyeliminowania zaległości, w efekcie czego:

– wszystkie wnioski o zwrot za loty w marcu zostały rozpatrzone do 30 czerwca;
– 50% wniosków o zwrot za loty w kwietniu zostało rozpatrzone do 30 czerwca;
– wszystkie pozostałe wnioski o zwrot za loty w kwietniu zostaną rozpatrzone do 15 lipca.
– wszystkie wnioski o zwrot za loty w maju i większość czerwca zostaną rozpatrzone do 31 lipca.
– wszystkie wnioski o zwrot za loty w lipcu i sierpniu zostaną rozpatrzone do 31 sierpnia.

Liczby te obejmują pasażerów, którzy zaakceptowali vouchery i możliwość bezpłatnej zmiany terminu lotu na lipiec, sierpień oraz wrzesień.

Ryanair wezwał także internetowe biura podróży (OTA), aby podawały dokładne szczegóły ich nieautoryzowanych rezerwacji, aby Ryanair mógł również zająć się tymi wnioskami. Znaczna część zwrotów jest blokowana przez biura podróży wykorzystujące fałszywe adresy email klientów i wirtualne karty kredytowe podczas dokonywania rezerwacji, których nie da się przypisać do konkretnego pasażera. Ryanair wzywa wszystkich klientów, których to dotyczy, a którzy jeszcze nie otrzymali zwrotu, aby skontaktowali się z biurem podróży (OTA) i upewnili się, że biuro to zareaguje na e-mail z powiadomieniem i zacznie współpracować z Ryanairem, aby te wnioski również zostały rozpatrzone.

-Cieszymy się z dokonanego w czerwcu postępu w zakresie zwrotów za loty odwołane z uwagi na pandemię Covid-19. Ponad 90% pasażerów, którzy zarezerwowali loty bezpośrednio w Ryanair i którzy zażądali zwrotu za podróż między marcem a czerwcem, otrzyma pełny zwrot przed końcem lipca. Niepokojące jest jednak to, że znaczna część naszych klientów, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem nieautoryzowanych zewnętrznych przeglądarek / biur podróży online, nie otrzymały jeszcze zwrotów, ponieważ biura te podały Ryanair fałszywe adresy e-mail lub dane wirtualnych kart kredytowych tych klientówmówi Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanaira.

-Podkreślamy ten fakt organom regulacyjnym w Irlandii (CAR) i Wielkiej Brytanii (CAA), ponieważ kolejny raz wszyscy przekonujemy się, dlaczego potrzebne jest pilne wprowadzenie obowiązku dostarczania liniom lotniczym dokładnych adresów e-mail klientów oraz danych dotyczących płatności, abyśmy mogli szybko i skutecznie rozpatrzeć wnioski o zwrotzaznacza Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanaira.

-Nadal będziemy rozpatrywać wnioski o zwrot tak szybko, jak to możliwe, i zachęcamy wszystkich klientów, którzy jeszcze takich wniosków nie złożyli do zrobienia tego za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta, a my rozpatrzymy je tak szybko, jak to możliwedodaje Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanaira.

 

red: W.Żegolewski
źródło: Inf.pras.Ryanair

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE: Koronawirus w pociągu na Śląsku! Sanepid szuka pasażerów

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek dostał 15 lat więzienia

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close