KrajRegion

Sasin: sytuacja na Śląsku została ustabilizowana. W woj.śląskim przybywa ozdrowieńców

Blisko 70 nowych przypadków koronawirusa przybyło minionej doby w kopalniach – najwięcej w jastrzębskiej kopalni Borynia. Wyzdrowiało już blisko 45 proc. zarażonych od początku epidemii górników.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Sytuacja epidemiczna na Śląsku została ustabilizowana. Po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia kopalnie będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy – powiedział podczas konferencji prasowej konferencji wicepremier Jacek Sasin.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem 6118 górników z kilkunastu kopalń w województwie śląskim. Liczba ozdrowieńców wśród górników wzrosła w piątek o 170 osób, do 2738

Możemy powiedzieć, że Śląsk jest tym miejscem w Polsce, które jest najbezpieczniejsze. Mieszkańcy żadnego regionu nie zostali tak kompleksowo przebadani, jak mieszkańcy Śląska – powiedział Sasin.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono do tej pory 3684 przypadki zarażenia koronawirusem. W Pniówku jest to 1591 osób, 1180 osób w Ruchu Zofiówka, 366 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 201 osób w kopalni Budryk, 342 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice. Na kwarantannie przebywa 189 osób. Do dziś potwierdzono 899 przypadków wyzdrowienia.

W Polskiej Grupie Górniczej najwięcej zarażonych pracowników było w kopalniach Jankowice (673, wzrost o 1), Sośnica (460), Murcki-Staszic (236), Marcel (234, wzrost o 2), Bolesław Śmiały (86) i Bielszowice (71). 27 przypadków potwierdzono w kopalni Ziemowit, a 25 w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych. Łącznie zakażonych jest łącznie 1844 górników, a 1292 osoby wyzdrowiały.

Od początku epidemii zakażonych zostało także 590 górników z należącej do Węglokoksu bytomskiej kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa mają tam jeszcze 43 osoby (w tym 11 pracowników firm współpracujących z kopalnią), a 547 górników, czyli blisko 93 proc. wszystkich zarażonych, wyzdrowiało.

Źródło: RMF24.pl, JSW, PGG

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Po raz pierwszy ozdrowieńców jest 3 razy więcej niż nowych przypadków!

Kibice na stadionach od 19 czerwca? Wojewoda śląski wydał właśnie decyzję w tej sprawie!

Wybory korespondencyjne to niewypał? Na Śląsku niewielu chce tak głosować [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close