RegionWiadomość dnia

Sceny z filmu sensacyjnego na ulicach Chorzowa. Prawie 1000 porcji „amfy” przejęte.

Przez jedną z głównych ulic mknie samochód. W pewnym momencie z dużą prędkością mija patrolujących  miasto policjantów. Trwa pościg. Auto skręca w boczną uliczkę, zatrzymuje się a z środka wysiada mężczyzna z pakunkiem w rękach i przesiada się do innego pojazdu marki BMW. Po krótkim czasie mundurowi zatrzymują drugi pojazd. To nie scenariusz filmu sensacyjnego a autentyczna historia,  która wydarzyła się w Chorzowie. Dlaczego mężczyznom tak zależało na ucieczce?

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Osoby, które uciekają przed Policją zazwyczaj decydują się na tak desperacki krok z konkretnych powodów. Nie było inaczej w tym przypadku. Mundurowi, którzy zatrzymali w centrum Chorzowa dwóch mężczyzn w pojeździe marki BMW sami złapali się za głowy!

Brak prawa jazdy u jednego z zatrzymanych, ponad 900 dilerskich porcji amfetaminy i znaczna suma pieniędzy prawdopodobnie pochodząca z nielegalnego obrotu narkotykami. Dodajmy do tego, że obaj panowie byli pod wpływem środków odurzających. Jak widać na załączonym obrazku to solidny powód do ucieczki przed chorzowskimi stróżami prawa. O losie dwóch zbiegów, którzy na kilka chwil zamienili ulice Chorzowa w amerykański film akcji postanowi teraz sąd – mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności a starszemu krótszy bo trzy letni pobyt za kratami państwowego zakładu karnego.

Ostatnio funkcjonariusze śląskiej Policji bardzo prężnie działają w zakresie przechwytywania narkotyków, które królują od lat na czarnym rynku doprowadzając do śmierci coraz więcej uzależnionych osób. Jednak zatrzymania, aresztowania i przejmowanie kontrabandy nie odstraszają potencjalnych dilerów w zbrodniczym procederze, który niezmiennie zalewa naszą rzeczywistość.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Już 5 osób zarażonych, kontrole na granicach [RAPORT KORONAWIRUS 9.03.2020]

Katowice: Kultowy warzywniak na Dąbrówce zostanie odbudowany po pożarze? Ruszyła zbiórka! [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Sindbad zawiesza połączenia autokarowe do Włoch [KOMUNIKAT]

źródło: KWP Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close