RegionWiadomość dnia

Siemianowice: Pijany zbadał się na policji alkomatem i …odjechał samochodem ;-)

Siemianowice, podobnie jak kilka innych miast w woj.śląskim – na policyjnej komendzie mają ogólnodostępny alkomat. Wchodzimy, dmuchamy, widzimy wynik i wiemy, czy trzeźwość to już, czy jeszcze pieśń odległej przyszłości. Nie wiemy jaką pieśń w głowie usłyszał mężczyzna, który zaraz po tym, jak wydmuchał promile na policji – wsiadł za kierownicę na oczach osłupiałego patrolu!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


23-letni siemianowiczanin wszedł do komendy, żeby sprawdzić swój stan trzeźwości na ogólnodostępnym alkomacie. Mimo, że na ekranie wyświetlił się komunikat, że jest pod wpływem alkoholu, nie przeszkodziło mu to w tym, żeby wsiąść do samochodu i odjechać. Na widok policyjnego patrolu wysiadł z auta i razem z pasażerem zaczęli uciekać. Ostatecznie obaj trafili w ręce mundurowych.

Alkomat, który znajduje się na korytarzu siemianowickiej komendy, jest po to, aby każdy mógł zweryfikować swój stan trzeźwości, zanim wsiądzie za kierownicę. Tak też uczynił pewien mężczyzna. Po badaniu, na ekranie pojawił się komunikat informujący o tym, że nie jest trzeźwy. Mężczyzna wyszedł z komendy i… wsiadł do samochodu, po czym odjechał.

Wszystko widzieli policjanci z drogówki. Kiedy próbowali zatrzymać kierowcę, ten zjechał na pobliską stację i razem z pasażerem wybiegł z samochodu. Mundurowi ruszyli za nimi i po chwili obaj znaleźli się w ich rękach. Kierowca miał w organizmie blisko 0,3 promila alkoholu, więc odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to utrata prawa jazdy nawet na 1 rok i grzywna.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

3 młode osoby zginęły w wypadku w Zawierciu! Seat zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Śląskie: Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów. Ktoś na niego doniósł [ZDJĘCIA]

Derby Górnik-Piast: Ktoś rzucał w kapitana Piasta butelką po wódce?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close