KrajRegionWiadomość dnia

Siłownie, restauracje i centra handlowe czynne od 30 listopada? Rząd chce złagodzić obostrzenia

Korona-kryzys może w końcu się zakończyć. Przynajmniej w jakiejś części gospodarki. Od kilku dni mówi się coraz częściej o tym, że rząd szykuje się do odmrożenia gospodarki. Jutro mają zostać ogłoszone szczegóły i daty. Już teraz wiele osób z powodu obostrzeń nie może normalnie zarabiać.

 

 

Szczepionka na koronawirusa dla wszystkich chętnych! Kto chce? TOP 5 Silesia Flesz


-My w związku z obostrzeniami, które się pojawiły, już bez zamknięcia lokalu mieliśmy z dnia na dzień 50% mniej obrotu. To są tak olbrzymie kwoty. Ja jestem pewna, że rząd sobie nie zdaje sprawy z tego. Już samo wprowadzenie ograniczeń i liczba zachorowań, która się pojawiła, spowodowały, że w tych lokalach było mniej osób mówi Kalina Korus, Kafej.

Gastronomia ma kiepską sytuację, ale lokale się nie poddają, bo nadal mogą serwować na dowóz lub wynos. Fitness to branża, która bardzo ucierpiała w czasie epidemii. Wraz z zamknięciem siłowni pracownicy stracili główne źródło dochodu.

Siłownie, restauracje i centra handlowe czynne od 30 listopada? Rząd chce złagodzić obostrzenia
Siłownie, restauracje i centra handlowe czynne od 30 listopada? Rząd chce złagodzić obostrzenia

-Dla mnie zmieniło się to, że siedzę teraz praktycznie cały czas w domu. Jedyną możliwością, jaka dla mnie została to sprzedaż jakichś planów treningowych czy diet online. I tyle. Jeśli chodzi o moich kolegów, to wiem, że niektórzy już pożegnali się chyba z siłownią albo przynajmniej na czas lockdownu podjęli jakieś inne prace, żeby zapewnić sobie godny byt mówi Rafał Zimnik, trener personalny.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że jedną z pierwszych biznesów w kolejce do odmrożenia powinny być sklepy meblarskie. Dopiero później będzie mowa o siłowniach czy restauracjach. Rząd w sobotę ma przedstawić plan stopniowego znoszenia obostrzeń.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mysłowice: Zmarła kobieta poparzona w pożarze domu. W sieci trwa zbiórka na odbudowę pogorzeliska

Szlachetna Paczka trafi w tym roku na Śląsku do 3 tysięcy rodzin [WIDEO]

Smutny początek Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Ani śniegu ani kibiców

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close