Region

Składował TONY groźnych dla ludzi odpadów! Usłyszał zarzuty [WIDEO]

63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego przez dwa lata pozbywał się niebezpiecznych odpadów, zakopując je pod tworzonym wybiegiem dla koni na terenie parku leśnego w Rogowie. Usłyszał już zarzuty.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W maju ubiegłego roku policja otrzymała informację o składowisku niebezpiecznych odpadów na terenie Rogowa i Wodzisławia Śląskiego.

Podkłady, podrozjazdnice kolejowe czy też beczki zawierające organiczne odpady z substancjami niebezpiecznymi, które ze względu na swoje właściwości fizykochemiczne mogły powodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, odnaleźli podczas wykonywania swoich czynności policjanci.

W sprawę nielegalnego składowania odpadów na terenie Rogów oraz Wodzisława Śląskiego zaangażowane były również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Straż Pożarna oraz Gmina Gorzyce. Jak ustalili śledczy, 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w okresie od 2019 do 2020 roku pozbywał się niebezpiecznych odpadów, zakopując je pod tworzonym wybiegiem dla koni mieszczącym się na terenie „Parku leśnego” w Rogowie. Odpady pokolejowe przechowywał również na jednej z działek mieszczącej się w na ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Jak wynika z opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska, znalezione nieczystości a w szczególności ich sposób składowania były niebezpieczne dla życia i zdrowia wielu osób.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynów, a Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi sprawcy do 5 lat więzienia.

Źródło, foto i wideo: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od teraz szczepionki na covid już dla wszystkich. A od kiedy dla 16 i 17-laktów?

Ciepły początek tygodnia. Od środy burze i ochłodzenie [PROGNOZA POGODY]

Katowice będą tęczowe. Marsz Równości ma zgromadzić tłumy zwolenników LGBT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close