RegionWiadomość dnia

Śląscy strażacy nie boją się niczego! Najdzielniejsi dostali dzisiaj specjalne odznaczenia

Strażacy, którzy wykazali się wyjątkowymi zasługami, dostali dzisiaj wyróżnienia. Andrzej Lis z Żor w trakcie swoich wakacji nad morzem usłyszał wołanie o pomoc. Dwie dziewczynki na materacu coraz bardziej oddalały się od brzegu. Wspólnie z kolegą uratowali dzieci, wyciągając je na brzeg. Jak sam podkreśla – w takich sytuacjach niewiele się myśli.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Myślałem tylko, aby dopłynąć do nich. Nic więcej poza tym. I bezpiecznie wrócić na brzeg – mówi ogn. Andrzej Lis, KM PSP w Żorach

Równie niebezpiecznie było gdy inny strażak musiał poddusić agresywnego psa rasy bulterier, który zacisnął szczękę na głowie 5-cio letniej dziewczynki.

-Sytuacja była nietypowa, bo pojechaliśmy do otwarcia mieszkania, zupełnie niezwiązana z psem. Natomiast podczas zdarzenia pojawił się ten agresywny pies. Dużo ludzi się kręciło, mimo że był teren otaśmowany, skoczył na tą dziewczynkę i tak naprawdę stałem najbliżej. Każdy z nas zrobiłby to samo, zareagowałby pewnie podobnie z chłopaków, akurat padło na mnie. No i udało się ją uwolnić, mimo że tam miała jakieś obrażenia, ale żyje, ma się dobrze. Pies skupił się na mnie, ale udało się go wspólnymi siłami obezwładnić mówi mł. ogn. Michał Kopka, KM PSP w Mysłowicach.

Śląscy strażacy nie boją się niczego! Najdzielniejsi dostali dzisiaj specjalne odznaczenia
Śląscy strażacy nie boją się niczego! Najdzielniejsi dostali dzisiaj specjalne odznaczenia

Jak mówi śląski komendant PSP, dla strażaków sytuacje, w których narażają życie to codzienność. Jednak najczęściej doświadczając ich, będąc w pracy.

-W swoim czasie wolnym po prostu nieśli pomoc. Nie musieli tego robić. Chociaż Konstytucja naszego kraju nakłada nam ten obowiązek, ale zrobili to narażając swoje zdrowie i życie w kilku przypadkach – mówi nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP.

7 strażaków dostało dziś w Katowicach nagrodę za wzorową postawę i odwagę, Kolejnych 177 otrzymało nagrodę  Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego, a 30 zostało awansowanych na wyższe stopnie.

 

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Metropolia zbuduje chce zbudować spalarnię! Gdzie powstanie zakład utylizujący śmieci?

Co z meczem Izrael-Polska? Jest DECYZJA PZPN!

Katowice: Przebudowa DK 81 w Giszowcu. Następny etap prac od 14 listopada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close