RegionWiadomość dnia

Śląski sanepid wlepił już 2 miliony zł kar za koronawirusa! Niektóre przypadki przerażają!

Ponad 2 miliony złotych kary – tyle łącznie na mieszkańców województwa śląskiego, którzy nie stosowali się m.in. do kwarantanny, nałożył Sanepid. Według wstępnych ustaleń, niektóre grzywny mają być weryfikowane, ze względu na małą szkodliwość społeczną. Sanepid wskazuje jednak też takie przypadki, od których włos jeży się na głowie.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Jeśli osoba jest poinformowana o tym, że jest chora, że może zarażać inne osoby, przebywa w kwarantannie albo w izolacji, świadomie wychodzi na zewnątrz, kupuje w sklepie, przebywa w otoczeniu, to jest dla mnie drań, po prostu drań, który wynosi i świadomie zaraża innych i to powinno się karać absolutnie – mówi Grzegorz Hudzik, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach.

Minister Zdrowia nie wprowadził dwóch prędkości luzowania obostrzeń, w związku z czym Śląsk jest traktowany na równych prawach z resztą kraju. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek, powoduje postępujące zmniejszenie dystansu społecznego. Póki co zarażonych jest prawie 9 tys mieszkańców naszego regionu, a z powodu COVID-19 zmarło ponad 200 osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close