RegionWiadomość dnia

Śląskie: 3 nowe przypadki koronawirusa to Tychy, Bytom i Bielsko-Biała

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, wśród 14 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, trzy wykryto w województwie śląskim. To przypadki z Bielska-Białej, Bytomia i Tychów.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W sobotę, 21 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 14 kolejnych przypadków koronawirusa. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W dobrym stanie w swoim domu jest kobieta, która zgłosiła się do szpitala w Bytomiu. Prawdopodobnie zakaziła się od osoby, która przebywała w Niemczech.

W szpitalu w Tychach przebywa starsza kobieta w średnim stanie. Katowickie służby sanitarne ustalają, jak mogła się zakazić.

W izolacji domowej przebywa także starsza kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem sanepidu w Bielsku-Białej.

Inspektorzy sanitarni docierają do wszystkich osób z którymi kobiety miały kontakt. W sumie w województwie śląskim wykryto do tej pory 49 przypadków zarażenia się koronawirusem.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki/Ministerstwo Zdrowia
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier wprowadził w kraju stan epidemii!

Epidemia koronawirusa: Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

Epidemia koronawirusa: GIS wstrzymuje szczepienia do 18 kwietnia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close