RegionWiadomość dniaZdrowie

Koronawirus na Śląsku: Studenci na pomoc lekarzom. Chcą opiekować się ich dziećmi

Studenci chcą pomagać lekarzom. Chodzi o wykorzystanie wolnego czasu i odciążenie pracowników służby medycznej. Studenci zaopiekują się ich dziećmi.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Widząc te wiadomości, które cały czas są publikowanie, że pracownicy szpitali odchodzą na zwolnienia, bo nie mają z kim zostawić dzieci i wypowiedzi lekarzy na grupie rezydentów, stwierdziła, że może to być dobry pomysł i postanowiłam założyć tę grupę. Zakładając, nie wiedziałam jeszcze, czy to się w ogóle przyda. Miałam duże wątpliwości – mówi Karolina Majewska, studentka medycyny.

Rozwiały je telefony do placówek medycznych. Pracownicy co prawda jeszcze nie potrzebują takiego wsparcia. Jednak pomoc na pewno przyda się już w nadchodzącym tygodniu, a może i dłużej, bo jak już wiadomo – przerwa w szkołach potrwa do Wielkanocy.

Studenci chcą pomagać lekarzom. Chodzi o wykorzystanie wolnego czasu i odciążenie pracowników służby medycznej. Studenci zaopiekują się ich dziećmi
Studenci chcą pomagać lekarzom. Chodzi o wykorzystanie wolnego czasu i odciążenie pracowników służby medycznej. Studenci zaopiekują się ich dziećmi

-Mamy wielu koordynatorów. Każdy ma przydzielony 1 lub 2 szpitale. Koordynatorzy będą wszystko nadzorować i sprawdzać, czy przepływ pomiędzy wolontariuszami i potrzebującymi jest płynny. Szukamy cały czas wolontariuszy, mamy ich teraz około 50. Cały czas dochodzą nowe osoby – mówi Natalia Rachwalska, studentka medycyny.

Do grupy „Studenci medykom” w kilka dni dołączyło ponad 300 osób. Żeby skorzystać z pomocy należy zgłosić się na Facebooku lub poprosić o numer koordynatora u pracownika administracji danego szpitala.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier wprowadził w kraju stan epidemii!

Epidemia koronawirusa: Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

Epidemia koronawirusa: GIS wstrzymuje szczepienia do 18 kwietnia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close