RegionWiadomość dnia

Śląskie: Akcja ZNICZ ruszyła! Na drogach tysiące policjantów i spec-grupa SPEED!

Ruszyła akcja „Znicz 2019” w województwie śląskim. Zainaugurowało ją spotkanie zorganizowane dla mediów przez policjantów drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z katowickiej komendy miejskiej

 

 

Spiderman grasuje po Bytomiu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Teoretycznie nawet najmłodsi są dobrze przygotowani do długiego świątecznego weekendu. Dobrze wiedzą, że nawet niewielki odblaskowy element może uratować życie. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy widoczność na drodze jest najgorsza. Swoją wiedzą dzielili się dzisiaj z dorosłymi.

-Jesteśmy wszyscy zagonieni. Myślami jesteśmy gdzieś daleko, więc na pewno taka rzecz pomaga – mówi Elżbieta Szymała, mieszkanka Katowic.

 

W całej Polsce rozpoczęła się dziś rano coroczna akcja ZNICZ. Kontrolowani będą kierowcy oraz stan pojazdów. Utrudnienia w ruchu już są odczuwalne.

-Katowice-Mysłowice są trudne do przejechania, do przebycia. -Trzeba uzbroić się w cierpliwość? -Spokojnie. Przede wszystkim spokojnie i z wyrozumiałością dla innych – mówi Andrzej Jarosz, kierowca z Tarnowskich Gór.

W okolicy cmentarzy trzeba liczyć się z chwilowymi zmianami organizacji ruchu. Znaki mogą się pojawić nawet na jeden dzień.

Śląskie: Akcja ZNICZ ruszyła! Na drogach tysiące policjantów i spec-grupa SPEED!
Śląskie: Akcja ZNICZ ruszyła! Na drogach tysiące policjantów i spec-grupa SPEED!

-Tutaj przy cmentarzach chcemy pomóc, chcemy udrożnić ten ruch właśnie chociażby zmieniając organizację ruchu tak, żeby drogi dwukierunkowe były jednokierunkowymi, ale przejezdnymi, natomiast wszędzie tam, gdzie będzie niebezpiecznie, czyli poza cmentarzami, gdzie będziemy chcieli jechać zbyt szybko, gdzie będziemy chcieli, niestety, ale spożywać alkohol i siadać za kierownicę, tam można liczyć się chociażby z grupą SPEED, która działa prężnie właśnie podczas akcji ZNICZ – mówi podkom. Tomasz Bratek, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

Akcja potrwa do poniedziałkowego poranka. Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do skorzystania z komunikacji publicznej, bo im mniej samochodów na drodze, tym bezpieczniej.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował bezpłatne przejazdy 1 listopada dla wszystkich zainteresowanych. Zachęcamy do tego, żeby zostawić samochód w garażu i wybrać komunikację miejską. Te bezpłatne przejazdy dotyczą naszych wszystkich linii 1 listopada – mówi Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

 

Dodatkowo uruchomionych zostanie 15 dodatkowych linii, które obsługiwały będą największe cmentarze.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. I ma nadzieję, że statystyki okażą się za kilka dni lepsze, niż w 2018 roku. W zeszłym roku w pierwszy listopadowy weekend na śląskich drogach zginęło 8 osób.

 

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Racibórz chce zakazać palenia węglem! To będzie pierwsze takie miasto w regionie [WIDEO]

Tragiczny wypadek na drodze S1 w Mierzęcicach! [NOWE FAKTY,WIDEO]

Niebezpieczna substancja w paragonach fiskalnych! Powoduje raka, niepłodność i otyłość

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close