RegionWiadomość dnia

Śląskie: Jest wyrok w sprawie bestialskiego zabójstwa Jacka Hrycia! Ale to nie koniec sprawy [WIDEO]

Sąd Apelacyjny ogłosił wyrok w sprawie zabójstwa Jacka Hrycia, do którego doszło w czerwcu 2017 roku w Jastrzębiu-Zdroju. W dużej mierze utrzymał wyrok pierwszej instancji, zwiększył za to zadośćuczynienie dla rodziny mężczyzny. Najwyższy wyrok usłyszał Dawid K. – 25 lat pozbawienia wolności.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Ja naprawdę nie chciałem zabić tego człowieka. Ja bardzo żałuję, że tak się stało, będę żałował całe życie. Naprawdę nie chciałemmówił na sali rozpraw Dawid K., skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Pozostałych czterech oskarżonych usłyszało kary po 8 lat więzienia. Sąd obniżył wyrok Łukaszowi K. Pokrzywdzeni domagali się skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia, a nawet uniewinnienia.

– Od 3 lat przebywam w areszcie. Do dzisiaj nie wiem dlaczego. Z jakiego powodu? Chciałem powiedzieć wysoki sądzie, że nie tylko nie dotknąłem pokrzywdzonego, ale też nawet się do niego nie zbliżyłem mówi Artur L., skazany na 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Apelacyjny zmienił kwoty odszkodowań, jakie skazani mają zapłacić żonie Jacka Hrycia oraz jego ojcu. Kobieta ma otrzymać 200 tys. zł, a Zenon Hryć – 60 tys. zł.

– Ustalenia sądu co tego iż wszyscy oskarżeni w pewnym momencie zadawali uderzenia, ciosy nogą pokrzywdzonemu Jackowi Hryciowi uznać należy za prawidłowe – mówi Piotr Filipiak, sędzia sądu apelacyjnego.

Śląskie: Jest wyrok w sprawie bestialskiego zabójstwa Jacka Hrycia! Ale to nie koniec sprawy
Śląskie: Jest wyrok w sprawie bestialskiego zabójstwa Jacka Hrycia! Ale to nie koniec sprawy

Z decyzją sądu nie zgadza się Zenon Hryć – ojciec zabitego Jacka. I już zapowiedział, że złoży kasację w tej sprawie, a skazanym wytoczy procesy cywilne.

– Ja to oceniam całkowicie negatywnie, ze względu na to, że tak zrobić, tak roztrzaskać głowę i mieć tylko 25 lat… Powinien dostać dożywocie. A ci, co mu pomagali – po 25 lat. Nie mówiąc teraz o zadośćuczynieniach – mówi Zenon Hryć, ojciec ofiary.

Kasację złożyć zamierza także obrońca Dawida K., skazanego na 25 lat więzienia.

– W ocenie obrony zawierają one pewne niekonsekwencje, które będą punktem wyjścia do niewątpliwie złożenia nadzwyczajnego środka odwoławczego, czyli kasacji od tego wyroku, co obrona na pewno uczyni. Z tego co słyszeliśmy, stanowisko obrony, wyrażone w postępowaniu apelacyjnym nie zostało do końca omówione – mówi Krzysztof Kitajgrodzki, obrońca Dawida K.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

100% głosów policzone. Słupek Dudy mniejszy, ale reelekcja niezagrożona [WIDEO] PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close