RegionWiadomość dnia

Śląskie: Karambol 4 ciężarówek na DK 91. Droga została kompletnie zablokowana

Dzisiaj (12.03) na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach zderzyły się 4 ciężarówki. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Zapraszamy na urodziny „Covidka”! Bombelek jest z nami już rok! Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!

Do groźnie wyglądającego zderzenia czterech ciężarówek doszło dzisiaj przed godziną 5.00 na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man z naczepą, jadąc w kierunku Katowic, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na skrzyżowaniu świetlnym w Koziegłowach najechał na poprzedzającą go ciężarówkę, która oczekiwała na czerwonym świetle. Pojazd ten siłą rozpędu uderzył w poprzedzającą go ciężarówkę.

Do groźnie wyglądającego zderzenia czterech ciężarówek doszło dzisiaj przed godziną 5.00 na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach
Do groźnie wyglądającego zderzenia czterech ciężarówek doszło dzisiaj przed godziną 5.00 na drodze krajowej nr 91 w Koziegłowach (fot.Policja Śląska)

Następnie kierujący innym zestawem, jadąc w tym samym kierunku, chcąc uniknąć najechania na te pojazdy, wykonał manewr omijania stojących ciężarówek i zahaczył o stojące pojazdy. W wyniku tego zdarzenia dwóch kierowców z niegroźnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Na szczęście była to kolizja, która zakończyła się mandatami karnymi wobec dwóch kierowców.

Droga w kierunku Katowic była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd. Później ruch odbywał się lewym pasem. Usuwanie uszkodzonych pojazdów, wypełnionych ciężkim ładunkiem, trwało ponad 3 godziny.

 

 

źródło: Policja Śląska
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close