RegionSilesia Informacje

Śląskie: konwojent obłowił się na okradaniu bankomatów

Wpadł nieuczciwy konwojent. Mężczyzna od połowy 2019 roku systematycznie okradał bankomaty na terenie całego Śląska. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli ponad 20 tysięcy zł.

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Policjanci uzyskali informację, że konwojent lub konwojenci jednej z firm mogli kraść pieniądze z bankomatów na terenie całego województwa śląskiego. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania jednego z konwojentów. Okazało się, że sprawca dopuszczał  się kradzieży w trakcie usuwania awarii, spowodowanej np. zacięciem pieniędzy w urządzeniach. Zgodnie z procedurą, po nieudrożnienie zatoru pieniądze, które zostały wyjęte z urządzenia, powinien spakować do tzw. bezpiecznej koperty i przywieźć do firmy w celu ich rozliczenia. Tymczasem po wyjęciu „zaciętych” banknotów, mężczyzna przywłaszczał część z gotówki.

Kryminalni przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli gotówkę w kwocie ponad 20 tys. zł. Część zabezpieczonych banknotów o nominałach 100 i 200 zł pochodziła z okradzionych bankomatów.

Na podstawie zebranego materiału konwojentowi zostały przedstawione trzy zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Policjanci ustalili również, że od połowy 2019 roku mógł on dopuścić się w sumie 10 podobnych przestępstw. Grozi mu 5 lat więzienia. Śledczy gromadzą w dalszym ciągu dowody, które pozwoliłyby na przedstawienie kolejnych zarzutów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close