Region

Śląskie: Leśnicy pomagają w walce z koronawirusem. Przekazują pieniądze na zakup sprzętu do szpitali

Kilkanaście placówek medycznych otrzymało wsparcie od leśników z katowickich nadleśnictw. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Do tej pory leśnicy z terenu RDLP w Katowicach przekazali 230 tys. zł., m.in. dla szpitala w Tarnowskich Górach, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, placówki w Opolu, Kędzierzynie Koźlu czy Częstochowie.

Pieniądze zostały przeznaczone dla szpitala w Raciborzu na zakup bardzo potrzebnego respiratora. Sprzęt został kupiony za środki zebrane podczas tzw. pierwszej fali.

Leśnicy zdają sobie sprawę, że skutki pandemii koronawirusa są odczuwalne w każdym obszarze życia społecznego. Dlatego starają się wspierać osoby oraz jednostki zaangażowane w walkę z chorobą oraz pomagające chorym.

Kierując się troską o wspólne dobro i solidarnością społeczną oraz biorąc pod uwagę trudną sytuację, w jakiej znalazła się służba zdrowia i pilne potrzeby szpitali, przychodni i innych placówek medycznych,  wszystkie jednostki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach podjęły działania mające na celu ich wsparcia w walce z koronawirusem COVID-19 – czytamy na stronie Lasów Państwowych.

Nie tylko pracownicy katowickich nadleśnictw wspierają służbę zdrowia. W ostatnim czasie wsparcia finansowego udzielili leśnicy olsztyńscy i poznańscy, a także z terenu RDLP w Szczecinku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

 

źr. Lasy Państwowe

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close