KategoriaRegionWiadomość dnia

Pandemia: Liczby, które mówią same za siebie – Polska, Europa i Świat

Dla jednych zabójcza, dla innych bezobjawowa. Mowa o chorobie jaką wywołuje wirus SARS-COV2, który w roku 2020 zmienił świat. Z powodu pandemii cierpią ludzie, cierpi gospodarka, a już o społecznych konsekwencjach nie wspominając. Na ten moment na COVID-19 zachorowało prawie 62 mln ludzi na świecie, a z powodu zakażenia SARS-COV2 zmarło prawie 1,5 mln.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Liczby podawane przez Światową Organizację Zdrowia pokazują, że świat przeżywa najpoważniejszy kryzys od wielu wielu lat. Na ten moment na świecie zachorowało prawie 62 mln ludzi, a prawie 1,5 mln zmarło, z czego ponad 400 tys. w samej Europie. Warto zaznaczyć, że sytuacja gorsza niż na starym kontynencie jest tylko jeszcze w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Jak wygląda sytuacja w naszym kraju, a przede wszystkim co sądzi polskie społeczeństwo o tym co dzieje się w Polsce, Europie i na Świecie. Według danych z października aż co piąty Polak nie wierzy w istnienie pandemii COVID-19. 17% polskiego społeczeństwa twierdzi, że epidemii albo nie ma, albo jest ona wymysłem polityków i firm farmaceutycznych, lub to ogólnoświatowy spisek. Jednak warto dodać, że tu liczby również są bezlitosne, tak samo jak bezlitosny jest wirus dla służby zdrowia, która co chwilę jest na granicy systemowej wydolności. Na ten moment w Polsce zachorowało około 974 tys. osób, a zmarło ponad 16,5 tys. 

 

źródło: WHO

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close