Region

Śląskie: Morderstwo mieszkanki Żor. Policja zatrzymała 40-latka z Rybnika

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna podejrzany jest o zamordowanie 57-letniej kobiety z Żor. Ciało kobiety znalazły w jej mieszkaniu sąsiadki, które podejrzewały, że ich znajoma została zabita.

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W środę, około godziny 14.00, oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na osiedlu Pawlikowskiego ujawniono zwłok kobiety. Martwą 57-latkę w jej mieszkaniu odnalazły zaniepokojone sąsiadki.

Skierowani na miejsce policjanci, potwierdzili zgłoszenie. Dyżurny jednostki powiadomił prokuratora i zadysponował ekipę dochodzeniowo-śledczą, która przez wiele godzin prowadziła czynności na miejscu zdarzenia. W mieszkaniu podczas oględzin, m.in. zabezpieczono ślady i przedmioty, które wskazywały na to, że doszło do przestępstwa.

Kryminalni przeanalizowali sytuację i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na terenie Rybnika namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią kobiety. 40-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przedmioty, które mogły mu posłużyć w popełnieniu zbrodni.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia, które wskazywały na to, że jest sprawcą zabójstwa. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do prokuratury. Wczoraj, prokurator przedstawił mieszkańcowi Rybnika zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Dzisiaj, żorski sąd podejmie natomiast decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 40-latka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: DRAMATYCZNE NAGRANIE! Na policję dzwoni kobieta oszukana „na policjanta”. Straciła wszystko!

Straż Miejska w Katowicach zawiesza protest. Będą rozmowy, ale o podwyżki będzie ciężko

Śląskie: Za jazdę środkowym pasem słono zapłacimy! Policja rusza ze specjalną akcją

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close