RegionWiadomość dnia

Śląskie: Nielegalna utylizacja ponad 2 tys. ton odpadów – będą wyroki

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP Katowice zatrzymali mężczyzn poszukiwanych i zarazem podejrzanych o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla zdrowia i życia odpadów. To członkowie mafii śmieciowej działającej na terenie Śląska.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Funkcjonariusze ze specjalnego oddziału Policji pracowali nad całą sprawą od maja 2018 r. poszukując wytrwale osób związanych z tzw. „mafią śmieciową”. Tajna operacja, której celem było zatrzymanie mężczyzn, którzy m.in. nielegalnie składowali niebezpieczne dla życia i zdrowia odpady zakończyła się pełnym sukcesem Śląskiej Policji. Zatrzymano 3 osoby, którym postawiono zarzuty takie jak udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Łącznie w trakcie trwania całego śledztwa zatrzymano już 25 osób, z czego wobec 19 zastosowano tymczasowy areszt – pozostali mają dozór policyjny i poręczenia majątkowe.

Drugi z zatrzymanych za nielegalne składowanie odpadów mężczyzn. [fot. Śląska Policja]
Drugi z zatrzymanych za nielegalne składowanie odpadów mężczyzn. [fot. Śląska Policja]
63-letni mieszkaniec Mikołowa, 41-letni mieszkaniec Siemianowic Ślaskich i 38-letni rybniczanin zostali zatrzymani na terenie województwa śląskiego oraz łódzkiego. Cała sprawa ma związek z przechowywaniem niebezpiecznych odpadów płynnych w magazynach w Zawierciu, Częstochowie oraz w Rudnikach Wielkich. Mowa o 2000 ton substancji, które były składowane w zbiornikach typu mauzer oraz 200 L beczkach.

Jak możemy przeczytać na stronie KWP Katowice –  Wobec 38-letniego mieszkańca Rybnika sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami i poręczeniami majątkowymi w kwotach od 5 000 do10 000 złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Śląsku!

Znowu rekord! I to jaki! 28. finał WOŚP zebrał ponad 186 mln złotych! [WIDEO]

Koronawirus na Śląsku: Pacjent z Raciborza przyjechał z Włoch. Razem z nim kilkadziesiąt osób!

źródło: KWP Katowice
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close