RegionWiadomość dnia

Śląskie: Ogrody deszczowe pomogą zatrzymać wodę? Walka z suszą!

Jeśli wszystko dojdzie zgodnie z planem i miasto dostanie środki na realizację inwestycji, to w Czechowicach-Dziedzicach powstaną ogrody deszczowe. Plan zakłada zlokalizowanie na terenie miasta sześciu takich ogrodów. Będą one wyposażone w ro≥silny zbierające wodę. To wszystko w ramach walki z suszą, na którą mimo opadów, dalej jesteśmy narażeni.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Ogrody deszczowe mają powstać dzięki funduszom norweskim. Samorządowcy z Czechowic-Dziedzic zamierzają złożyć odpowiedni projekt i powalczyć o finansowanie ich budowy. W czwartek plan władz miasta będzie dyskutowany na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej.czytamy na łamach portalu internetowego Radia Bielsko.  Działania na bazie sprawdzonych metod z Norwegii są ukłonem w stronę zmieniającego się klimatu i mają zabezpieczać m.in. przed suszą. Rośliny, które mają zostać nasadzone w takich ogrodach zatrzymują wodę. Warto pamiętać, że mimo momentami intensywnych opadów deszczu, Polska jest krajem bardzo mocno narażonym na suszę w tym sezonie. Według statystyk posiadamy jedne z najmniejszych zapasów wody w Europie. – Na terenie miasta ma powstać 6 ogrodów deszczowych. Gdzie? Między innymi w parku na osiedlu Północ, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, w dolinie Potoku Czechowickiego, przy Starej Gminieopowiada na łamach Radia Bielsko burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. 

Czechowice-Dziedzice z ekologicznymi planami na przyszłość. Dodatkowo oprócz ogrodów deszczowych plan zakłada stworzenie zielonych wysp, na którym zostana nasadzone drzewa. Mowa o 7 działkach o łącznej powierzchni 3 ha. Ma to przede wszystkim rekompensować ścięte drzewa podczas miejskich inwestycji. Plan obiektywnie dobry – pozostaje czekać na środki na jego realizację.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To dopiero początek upałów! Jest OSTRZEŻENIE przed wysokimi temperaturami

Wybuch gazu pod Zawierciem: Trzy osoby poparzone, wśród rannych jest dziecko!

Koronawirus w GKS Katowice! Piłkarze i trenerzy na kwarantannie!

źródło: Radio Bielsko

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close