Region

Śląskie: Pijany agresor zaatakował dzielnicowego. 44-latkowi grożą 3 lat więzienia

Pijany mieszkaniec Łazisk Górnych wyzywał, szarpał i groził śmiercią policjantowi. Po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań, agresor usłyszał zarzuty i z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego, został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

14 września, około godziny 13:00, dzielnicowy z komisariatu w Orzeszu został skierowany na ulicę Klonową, gdzie samochód blokował przejazd. Policjant potwierdził zgłoszenie, a po ustaleniu danych właściciela udał się do miejsca jego zamieszkania. Wykonując czynności na ulicy Długosza, nagle został zaatakowany przez przypadkowego mężczyznę, który z niewyjaśnionych przyczyn i z wyjątkową agresją zaczął wyzywać dzielnicowego, szarpać go za mundur i grozić śmiercią. Mimo podejmowanych przez policjanta prób uspokojenia agresora, ten stawał się coraz bardziej pobudzony i nie reagował na wydawane polecenia.Do akcji wkroczyli policjanci z drogówki, którzy wspólnie z dzielnicowym obezwładnili i zatrzymali agresora. 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych trafił do komisariatu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.
Mężczyzna usłyszał zarzuty: znieważania funkcjonariusza, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb karalnych. Do żadnego z nich się nie przyznał. Śledczy z orzeskiego komisariatu złożyli wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Prokurator Rejonowy w Mikołowie przychylił się do wniosku i objął 44-latka policyjnym dozorem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Oddajecie gruz i odpady z remontu? Uważajcie komu, bo inaczej mandat murowany!

Nad Polskę nadciąga ochłodzenie! Temperatura gwałtownie spadnie [PROGNOZA POGODY]

Policjant z Sosnowca zaliczył niezłe combo! 3 poszukiwanych złapał w 3 dni!

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close