Region

Nie żyje Wiesław Ambros. Współzałożyciel Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej

W wieku 69 lat zmarł Wiesław Ambros, krytyk i juror kulinarny, szef kuchni oraz prezes Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej. Ta smutna informacja dotarła do nas wczoraj wieczorem. Widzowie TVS z pewnością pamiętają program Wiesława Ambrosa „Śląskie od Kuchni”.

 

Miał niezwykłą pasję. I to była pasja zarówno do gotowania, pasja kulinarna, ale także pasja do życia. Żeby poznawać ludzi, żeby z nimi współtworzyć. Zresztą, pokazał to nie raz u nas, ponieważ np. podczas urodzin telewizji TVS, to on był inicjatorem akcji, żeby gotować dla ludzi i z ludźmi. To cieszyło się niezwykłą popularnością – mówi Nina Nocoń, TVS.

W 2007 roku Wiesław Ambros był współzałożycielem Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej. Zasiadał w jury programu „8 Smaków Europy”. Swoje kwalifikacje kulinarne podnosił między innymi w Paryżu, czy Katalonii. Gotowaniem zajmował się od 13 roku życia.

Wiesław w pewnym etapie był takim człowiekiem, który częściowo mi zastępował ojca. Mogłem zawsze do niego zadzwonić, zawsze z nim porozmawiać. Zawsze był otwarty na kontakt ze mną i na moje problemy – mówi Piotr Sabala, prezes Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej.

Pogrzeb śp. Wiesława Ambrosa odbędzie się 19 września o godzinie 13 na Cmentarzu Ewangelickim w Bytomiu.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Będą masowe szczepienia na wirusa! Tysiące szczepionek zamówione

Za tydzień mogą ruszyć strajki w kopalniach na Śląsku! Związkowcy mówią DOŚĆ!

Jak będzie w klasyku? Czy Górnik Zabrze pokona Legię Warszawa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close