KrajRegion

Miał problem z przejazdem pod wiaduktem. „Wydmuchał” ponad 6 promili!

Tarnów. Jeden z kierowców pod wiaduktami na krótkim, krętym odcinku ul. Tuchowskiej najpierw uderzył w bariery, betonową podporę mostu, a następnie w jadącego w przeciwnym kierunku osobowego nissana. 31-latek „wydmuchał” ponad 6 promili!

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W piątek, 11 września, około godziny 8:00 rano, na kierowców wjeżdżający do Tarnowa od strony Tuchowa i jadących do Tuchowa, czekała niemiła niespodzianka. Jeden z kierowców pod wiaduktami na krótkim, krętym odcinku ul. Tuchowskiej najpierw uderzył w bariery, betonową podporę mostu, a następnie w jadącego w przeciwnym kierunku osobowego nissana. Przejazd w obu kierunkach był niemożliwy, a korek miał kilka kilometrów.

Jak się okazało, przyczyną był alkohol. Kierowca osobowego volvo, sprawca kolizji, w pierwszej chwili „wydmuchał” 3.00 mg/l tj. ponad 6 promili alkoholu! Kolejne badanie kilka godzin później, na urządzeniu stacjonarnym, wskazało już nieco ponad 3 promile. Na domiar złego, sprawdzenie w bazach danych wskazało, że 31-letni kierowca, mieszkaniec południowej części powiatu tarnowskiego, nie ma prawa jazdy, a od 2017 do 2021 roku, sąd rejonowy wydał dla niego postanowienie o zakazie prowadzenia pojazdów.

Policjanci z  Tarnowa prowadzą postępowanie w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Oddajecie gruz i odpady z remontu? Uważajcie komu, bo inaczej mandat murowany!

Nad Polskę nadciąga ochłodzenie! Temperatura gwałtownie spadnie [PROGNOZA POGODY]

Policjant z Sosnowca zaliczył niezłe combo! 3 poszukiwanych złapał w 3 dni!

 

źr. KMP Tarnów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close