Region

Śląskie: Pochłonęły go grzyby. Na pomoc ruszyli policjanci

Dzięki współpracy dyżurnych z gliwickiej i tarnogórskiej komendy, mundurowi szybko odnaleźli 86-letniego grzybiarza. Pochłonięty zbieraniem grzybów mężczyzna stracił orientację w terenie i nie był w stanie sam wrócić do miejsca, w którym zostawił auto. Robiło się już ciemno i chłodno, co powodowało, że życie i zdrowie mężczyzny było zagrożone.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Wczoraj po południu dyżurny gliwickiej komendy odebrał telefon z informacją o zaginięciu w lesie 86-letniego mężczyzny. Zgłaszającym był 70-letni znajomy, który wybrał się na grzyby razem z nim. Dyżurny gliwickiej komendy w miejsce zaginięcia skierował swoich policjantów. Jednocześnie skontaktował się z tarnogórskim dyżurnym, z uwagi na to, że las znajduje się w sąsiedztwie Komisariatu Policji w Tworogu. Dyżurny z Tarnowskich Gór do poszukiwań skierował policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania od miejscowości Borowiany.

Policjanci z Tworoga ustalili, że senior prawdopodobnie dotarł do biegnącego w lesie torowiska i porusza się wzdłuż torów. Informację taką przekazał sam zaginiony 86-latek, do którego dodzwonił się dyżurny z Gliwic. Działać trzeba było szybko, ponieważ robiło się ciemno i chłodno, a życie i zdrowie 86-latka było zagrożone.

Mundurowi z Tworoga wjechali w wąski dukt leśny biegnący wzdłuż torowiska i po przejechaniu kilku kilometrów, na skraju lasu zauważyli mężczyznę. Okazało się, że był to zaginiony senior. Po chwili na miejsce dotarli również policjanci z Pyskowic. 86-latek był zmęczony, ale czuł się dobrze. Policjanci odwieźli grzybiarza do kolegi, z którym cały i zdrowy wrócił do domu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NOWE RESTRYKCJE i OBOSTRZENIA!!! Wszystkie szkoły zamknięte! Zamknięte centra handlowe!

Dlaczego matka porzuciła 3,5-letniego chłopca w Sosnowcu? Policja wciąż wyjaśnia sprawę [WIDEO]

Śląska służba zdrowia na progu zapaści prosi o pomoc! Brak lekarzy, personelu i wolnych karetek!

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close