RegionWiadomość dnia

Śląskie: Pociąg Intercity zderzył się z osobówką! [ZDJĘCIA]

Zderzenie pociągu Intercity z samochodem osobowym! Za kierowcą 20-latek, który – jak podaje policja – nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej zamontowanej na przejeździe kolejowym!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 listopada przed godziną 09.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wyrach przy ulicy Magazynowej. Jak ustalili policjanci, kierujący fiatem punto, 20-letni mieszkaniec Wyr, nie zachował ostrożności i nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Usiłując przejechać przez niestrzeżony przejazd zderzył się w jadącym właśnie pociągiem Intercity relacji Warszawa – Bochnia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 listopada przed godziną 09.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wyrach przy ulicy Magazynowej (fot.policja)
Do zdarzenia doszło w piątek, 29 listopada przed godziną 09.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wyrach przy ulicy Magazynowej (fot.policja)

Na szczęście w zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał. Kierujący osobówką był w szoku. Przyznał policjantom, że zwyczajnie się zagapił. Został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu. Dzisiejsza sytuacja stanowi przestrogę dla pozostałych kierujących, ponieważ zderzenie z pociągiem rzadko kończy się brakiem poszkodowanych.

 

Policjanci nie mają wątpliwości, dlaczego tak często na przejazdach kolejowych mają miejsce groźne, a czasem tragiczne w skutkach wypadki. -Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów – to główne grzechy kierowców samochodów. Tak samo zachowują się często piesi i rowerzyści – podkreślają policjanci.

Zderzenie pociągu intercity z samochodem osobowym! Za kierowcą 20-latek, który - jak podaje policja - nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej zamontowanej na przejeździe kolejowym!
Zderzenie pociągu intercity z samochodem osobowym! Za kierowcą 20-latek, który – jak podaje policja – nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej zamontowanej na przejeździe kolejowym!

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi, jak i też kierujący pojazdami, powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności – mówią policjanci z KWP Katowice i proszą o zachowanie rozwagi, szczególnie w rejonie przejazdów kolejowych.

 

źródło: KWP Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tylko fakty, zero mitów! Konferencja o SIECI 5G w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach [ZDJĘCIA]

Gwiazda szlagierowej sceny ciężko chora! Przyjaciele organizują pomoc dla Remika z Duo Bayer’s

Katowice: 19-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Miała słuchawki w uszach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close