AlarmRegion

Śląskie: Prokuratura zatrzymała policjantów z drogówki! Plus kogoś, kto miał nawiać ich do przestępstwa

Pięciu policjantów z bielskiej drogówki zatrzymanych przez prokuraturę okręgową w Sosnowcu. Do zatrzymania doszło 30 marca. Razem z nimi zatrzymano osobę, która – jak mówią prokuratorzy nakłaniała policjantów do popełnienia przestępstwa.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Zatrzymanych doprowadzono do wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień w związku z ujawnianiem prawnie chronionej tajemnicy służbowej, o której policjanci dowiedzieli się wykonując czynności służbowe- mówi Waldemar Łubniewski rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Policjanci usłyszeli zarzuty, przekroczenia uprawnień, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu. Prokurator zdecydował się również na zastosować w poręczenie majątkowe w wysokości od 10.000 do 20.000 złotych, dozór policji i zawieszenie w czynnościach służbowych.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd przyspiesza program szczepień! Wkrótce kolejne roczniki będą mogły się rejestrować!

Wojewoda śląski prosi studentów ŚUM: Pomóżcie nam w opiece nad chorymi na COVID-19

Zdziesiątkowana reprezentacja Polski na Anglię! Krychowiak i Piątkowski mają koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close