AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Roczne dziecko i nastolatkowie wśród 93 nowych przypadków koronawirusa!

Nie tylko górnicy. Dużo młodych ludzi jest w najnowszej statystyce zakażeń koronawirusem na Śląsku. Wśród nowych 93 przypadków znalazło się nawet roczne dziecko z Bytomia oraz nastolatkowie z powiatów cieszyńskiego i gliwickiego!

 

 

Hejterzy niszczą Śląsk i górników! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Szczegółowe dane dotyczące miast i powiatów, gdzie wykryto nowe przypadki koronawirusa na Śląsku w środę, 20 maja – podał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: nastolatki z Zabrza, mieszkanki Świętochłowic w sile wieku, mieszkanki powiatu bielskiego w średnim wieku, mieszkanki Chorzowa w średnim wieku, 13 mieszkańców Bytomia (najstarszy 47, najmłodszy rok), 2 mieszkańców Katowic w średnim wieku, 2 mieszkańców Rybnika (dziecko i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Gliwic (młody i w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), nastolatki z powiatu cieszyńskiego, 7 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (najstarszy 56, najmłodszy 23 lata), młodego mieszkańca Żywca, starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, 3 mieszkańców powiatu mikołowskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 93, najmłodszy 20 lat), starszego mieszkańca Raciborza, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (2 nastolatków i dziecko), 2 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Żor i 40 pracowników kopalń – informują służby prasowe wojewody śląskiego.

Po podliczeniu najnowszych danych. liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi już 19 739. Do tej pory odnotowano 962 przypadki śmiertelne. W województwie śląskim mamy już 6 082 przypadków koronawirusa, potwierdzonych wynikami testów. Zmarło do tej pory 182 chorych. Służby medyczne informują także o 1234 ozdrowieńcach. Liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie wynosi 59 166.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia/WSSE Katowice/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masowe badania górników na koronawirusa w Rudzie Śląskiej. Testy w Bielszowicach i KWK Ruda

Kibice Ruchu Chorzów nie chcą zwrotu za karnety na mecze. Chcą tak pomóc klubowi w ciężkim czasie!

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close