Region

Śląskie: Świętowali urodziny kolegi w samochodzie. Każdy z nich wyszedł z „imprezy” z mandatem

Jastrzębie-Zdrój. Świętowali urodziny kolegi w samochodzie i za nic mieli zasady bezpieczeństwa, które obowiązują od jakiegoś czasu w naszym kraju w związku z pandemią koronawirusa. Każdy z imprezowiczów „zarobił” po mandacie.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Od 25 marca obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia określające, m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. Mimo wprowadzonych obostrzeń zdarzają się niestety osoby, które je lekceważą. Wczoraj, pełniący służbę na terenie Jastrzębia-Zdroju policjanci wydziału ruchu drogowego, zatrzymali pojazd, w którym podróżowały cztery osoby. Kierującym okazał się 24-letni jastrzębianin. Mundurowi od razu wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile. Poproszony o wymagane dokumenty, mężczyzna oświadczył, że nie ma prawa jazdy. Już po chwili okazało się, że wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, aktywnego do maja 2022 roku.

Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się, mundurowi zapytali pasażerów o cel ich podróży. Niestety okazało się, że ich podróż nie jest podyktowana celami bytowymi, zdrowotnymi ani zawodowymi. Jastrzębianie właśnie w taki sposób postanowili świętować urodziny jednego z kolegów. Jedna z osób z uwagi na to, że była nieletnia, została przekazana pod opiekę rodzica, pozostałe osoby zostały ukarane mandatem karym w wysokości 500 złotych za niestawanie się do ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. To jednak nie koniec kłopotów jednego z nich. Nieodpowiedzialny 24-latek, odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

 

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close