KrajRegionWiadomość dnia

Konferencja w formie czatu. Prezydent Andrzej Duda odpowiada na pytania

W ostatniej konferencji w formie czatu z internautami Andrzej Duda odpowiadał na kilka trudnych pytań, związanych m.in. z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Padały również pytania dotyczące prowadzenia kampanii w dobie kryzysu oraz o tarczę antykryzysową dla dla przedsiębiorców.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – komentuje sprawę wyborów, które mają odbyć się 10 maja Prezydent Andrzej Duda. 

Jak widać na załączonym obrazku – obecny prezydent twardo stoi przy stanowisku, że wybory mają się odbyć w terminie. Jednakże tłumacząc swoje stanowisko podkreśla jednocześnie, że zdrowie i życie Polaków jest dla niego ważniejsze i że jeśli sytuacja w Polsce się pogorszy to też będzie za przesunięciem terminu. – Jeśli w maju nie będzie warunków do przeprowadzenia wyborów, wówczas nie powinny się one odbyć – komentuje Duda. Wypowiadał się również o reszcie kandydatów, mówiąc że widzi ożywioną batalię o fotel prezydenta w internecie. – Kiedy spojrzę do internetu, to widzę, że różni kandydaci na prezydenta w sposób bardzo intensywny prowadzą swoje kampanie. Na pewno dzisiaj są różne formy prowadzenia kampanii i z całą pewnością szeroka gama form prowadzenia tej kampanii jest w tej chwili dostępna w sposób bezpiecznywtrąca Duda. Pytany o ostatnią zmianę ordynacji wyborczej – komentuje, że to zabieg profrekwencyjny, mający na celu zwiększenie zainteresowania wyborami w trudnych czasach, które teraz w Polsce w związku z epidemią panują. Jak możemy przeczytać na koniec na łamach RMF 24 – Zdaniem prezydenta zmiany te dotyczą przede wszystkim seniorów, którzy do tej pory „także ze względu na swoją kondycję fizyczną” nie brali udziału w wyborach, a zmiany wprowadzone przez posłów wspierają „zasadę powszechności wyborów”.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close