Region

Śląskie: Zderzyła się z łosiem. 30-latka trafiła do szpitala

Sporo szczęścia miała 30-letnia kierująca fordem. Kobieta zderzyła się z przebiegającym przez jezdnię łosiem. Na szczęście nie doszło do tragedii. Skończyło się na obrażeniach ciała kierującej, która trafiła do szpitala.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W miniony piątek, po godzinie 21:00, na drodze wojewódzkiej nr 908 pomiędzy Miasteczkiem Śląskim, a Kaletami doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Ford Focus zderzyła się z przebiegającym przez jezdnię łosiem.

Samochód został mocno zniszczony, a mieszkanka powiatu tarnogórskiego została ranna. Na szczęście nie doszło do tragedii. Odniesione obrażenia nie zagrażały życiu 30-latki. Niestety cało z tego zdarzenia nie wyszedł potrącony łoś. Zwierzę nie przeżyło konfrontacji z samochodem.

Co roku policjanci odnotowują kilkadziesiąt kolizji ze zwierzętami. Niejednokrotnie dochodzi do znacznych strat materialnych i śmierci potrąconego zwierzęcia. Zdarzają się również wypadki, gdzie ranni zostają kierowcy i pasażerowie. Dlatego policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Legenda polskiej sceny nie żyje. Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat

Jesteś po 40 ale nie deklarowałeś chęci szczepienia przeciwko Covid-19? Na rejestracje musisz jeszcze poczekać

Początek tygodnia z deszczem i śniegiem. Ocieplenie nadejdzie do Polski w weekend [POGODA]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close