Region

Ślązak może polubić Zagłębiaka, a Zagłębiak Ślązaka? Artyści chcą zintegrować dwa zwaśnione regiony [WIDEO]

Artyści chcą zintegrować dwa zwaśnione regiony. Mowa o inicjatywie o nazwie „Zagłębie lub_i Śląsk, Śląsk lub_i Zagłębie”. Powodem powstania projektu jest chęć przełamania stereotypów i pokazanie, że Ślązak może polubić Zagłębiaka, a Zagłębiak Ślązaka.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Artyści tworzą słuchowisko, którego będzie można posłuchać w specjalnym tramwaju . Tramwaj ma zabierać widzów z katowickiego rynku prosto do Teatru Zagłębia i odwrotnie. Współpraca teatrów z obu przeciwległych brzegów Brynicy ma być kompleksowa.

Niesnaski i różne stereotypy są cały czas widoczne w obu regionach. Mamy nadzieje, że ten projekt pozwoli je w jakiś sposób rozbroić. W ramach tego projektu nie będzie tylko do odsłuchania słuchowisko. Chcemy tą współpracę rozszerzyć. Będzie to również konferencja naukowa, która mam nadzieję zgłębi ten temat wzajemnych relacji, będzie to również wymiana spektakli – mówi Filip Jałowiecki, kierownik działu promocji Teatru Zagłębia.

I właśnie na taki gościnny spektakl w reżyserii Roberta Talarczyka 11 października widzów zabierze wspomniany tramwaj. Ostatni przejazd tramwaju odbędzie się 19 grudnia z Sosnowca do Katowic, gdzie zostanie wystawiony gościnny spektakl aktorów Teatru Zagłębia pt. „Korzeniec”. Czy to najlepsze co spotka Ślązaków z rąk Zagłębiaków?

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obrońcy Kamila i pumy Nubii mówią o policyjnej nagonce! Mundurowi szukają pokrzywdzonych

Ktoś na Śląsku wygrał prawie 10 mln zł! Kumulacja Lotto rozbita!

Rekonstrukcja rządu przesunięta. Minister Czarnek ma koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close