KrajRegion

Smacznie, muzycznie i podróżniczo – tylko w TVS! [LATO Z TVS]

Podróż przez Indonezję z Tadeuszem Biedzkim. Śniadaniowe pomysły Claudii i Kasi Chwołka. Jak dobrać letnie okulary i zachować bezpieczeństwo w górach? To i wiele innych – już w poniedziałek 8 lipca w TVS!

 

Walka z robalami w Jaworznie i z dzbanami dewastującymi miasto w Sosnowcu:

Od poniedziałku do czwartku budzimy się razem! W wakacje zasiądź do śniadania z programem „Lato z TVS” o 8:00. W najbliższy poniedziałek (8 lipca) poznamy tajniki podróży na własną rękę do Indonezji, podejrzymy ulubione przepisy Claudii i Kasi Chwołka i poznamy porady na bezpieczne wakacje w górach. Nie zabraknie również najlepszej, nie tylko szlagierowej muzyki.

Oglądaj „Lato z TVS” od poniedziałku do czwartku o 8:00!

 

Indonezja oczyma Tadeusza Biedzkiego

Tadeusz Biedzki – pisarz i przedsiębiorca z Rudy Śląskiej, ale przede wszystkim podróżnik, który od początku lat 90. podróżuje po świecie. Ponadto autor świeżo upieczonej książki „Wyspy niepoliczone. Indonezja z bliska”. To właśnie Indonezja będzie tematem głównym poniedziałkowego spotkania w porannym programie „Lato z TVS”.

Bądź z nami już jutro, jeśli chcesz poznać historię legendarnych indonezyjskich smoków, wulkanów albo sekrety rdzennych ludów Indonezji.

 

Nie odwracaj wzroku od zdrowia swoich oczu!

W wakacje oczy są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju podrażnienia – jak piasek na plaży, słona albo chlorowana woda, ale przede wszystkim ostre słońce. Jak ochronić oczy podczas lata przy narażeniu na tak ekstremalne warunki?

W programie „Lato z TVS” Adam Sarzyński (okulista) poradzi, jak dobrać odpowiednio okulary i zadbać o odpowiednie nawilżenie i ochronę oczu.

 

Z rozsądkiem w góry

Trudno nie kojarzyć historii grup niezbyt wprawnych (delikatnie mówiąc) piechurów, którzy pełni werwy wybrali się w góry, ale droga na dół okazała się dla nich większym wyzwaniem. Nierzadko wtedy do pracy wkracza GOPR – i pół biedy, gdy sytuacja naprawdę wymaga jego ingerencji. Gorzej, gdy ta specjalistyczna jednostka wykorzystywana jest z powodu czyjejś lekkomyślności, podczas gdy mogłaby uratować życie komuś w potrzebie.

Jak więc wybrać się w góry i o własnych siłach wrócić z powrotem do bazy? Przede wszystkim, należy pamiętać, że GOPR to nie taksówka! O bezpieczeństwie w górach i wypoczynku w zgodzie z naturą oraz o tym, jak wezwać pomoc, gdy jest ona naprawdę potrzebna – już 8 lipca w programie „Lato z TVS”.

 

„Lato z TVS” to pobudka codziennie od poniedziałku do czwartku o 8:00! Poznajemy szlagierowe gwiazdy od kuchni, słuchamy najlepszej muzyki i rozmawiamy na tematy wakacyjne (i nie tylko). Budź się razem z TVS!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Robimy śląsko-góralskie bitki wieprzowe! [U BACY NA CACY]

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close