AlarmRegionWiadomość dnia

Śmierć na Babiej Górze. Zginął 30-letni biegacz

Ciało 30-letniego biegacza na trasie prowadzącej na Babią Górę odnaleźli dzisiaj (15.02) ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR. Ultramaratończyk w sobotę popołudniu wyszedł pobiegać na Babiej Górze, kiedy nie wrócił do schroniska – ruszyły poszukiwania.
Mężczyzna wyszedł ze schroniska na Markowych Szczawinach w sobotę, ok. godz. 14.00. Miał biegać w rejonie szczytowych partii Babiej Góry. Miał wrócić po około 2 godzinach, kiedy nie wracał ruszyła akcja poszukiwawcza. Biegacza szukała Grupa Beskidzka GOPR, Grupa Podhalańska i Horská Služba.

 

Ciało mężczyzny znaleziono ok. 3.00 w nocy, tuż przed tym jak ratownicy mieli przerwać akcję.  Nie wiadomo co było przyczyną śmierci biegacza na Babiej Górze. Ratownicy przypuszczają że upadł lub stracił przytomność. Dokładne przyczyny tragedii i śmierci ultramaratończyka na Babiej Górze wyjaśni zarządzona już przez prokuratora sekcja zwłok.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close