RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Koniec jeżdżenia na pamięć. Ostrogórska do remontu, od dzisiaj wahadło

Ruszają najcięższe prace przy przebudowie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. A to oznacza dla kierowców jedno – utrudnienia. Te zaczną się dzisiaj.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej na odcinku od nowego ronda u zbiegu z ul. Jagiellońską do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Dotychczas prace prowadzone były bez poważnych zmian dla kierowców, teraz przyszedł czas na prace kanalizacyjne, a to oznacza większe utrudnienia.

Wykonawca od 14 czerwca zajmie się przebudową kanalizacji, która jest w drodze, to oznacza konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego na odcinku ok 130 metrów za skrzyżowaniem z ul. Zegadłowicza do wjazdu prowadzącego do osiedla Cynamonowy Dom. Organizacja ruchu z sygnalizacją świetlną będzie obowiązywała przez dwa tygodnie.

Ruszają najcięższe prace przy przebudowie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. A to oznacza dla kierowców jedno - utrudnienia. Te zaczną się dzisiaj. (fot.UM Sosnowiec)
Ruszają najcięższe prace przy przebudowie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. A to oznacza dla kierowców jedno – utrudnienia. Te zaczną się dzisiaj. (fot.UM Sosnowiec)

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 km długości ulicy Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni zostaną wybudowane chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych. Na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu ul Ostrogórskiej i Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Wcześniejsze etapy przebudowy tej ulicy obejmowały wykonanie ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami.

Prace powinny zakończyć się z końcem września.

 

źródło: UM Sosnowiec
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Euro 2020: W poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych. Nasi zagrają ze Słowacją

Polska gra ze Słowacją. Komu większe szanse dają bukmacherzy?

Łagodzenie obostrzeń na wakacje. Co się zmieni od 26 czerwca?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close