RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec kupił dla żłobków i przedszkoli automaty do dezynfekcji rąk

Sosnowiec powoli przygotowuje się do otwarcia miejskich żłobków i przedszkoli. Ale żeby to zrobić chce przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Dlatego miasto postanowiło kupić dla miejskich placówek automaty do dezynfekcji rąk. Te dotarły do miasta dzisiaj.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Urządzenia są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu. – Wystarczy wsunąć ręce jak pod popularne w punktach gastronomicznych suszarki do rąk, a znajdujący się w automacie czujnik ruchu spryska ręce płynem do dezynfekcjiwyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Pracownicy żłobków i przedszkoli nie będą mieli problemu z utrzymaniem urządzeń, wystarczy na bieżąco uzupełniać płyn.

Automaty trafią do placówek jeszcze przed ich uruchomieniem, czyli do 13 maja. W sumie miasto kupiło sto urządzeń za około 200 tysięcy złotych. Automaty zostaną dostarczone także do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W sumie na przygotowanie żłobków i przedszkoli miasto wydało blisko pół miliona złotych. – Kupiliśmy 13 tysięcy rękawiczek, 2 tysiące przyłbic ochronnych i maseczek, 600 fartuchów oraz 1150 litrów płynu do dezynfekcji rąk i prawie 500 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni – wylicza prezydent Sosnowca.

Źródło i foto: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Ponad 100 górników zakażonych! Najwięcej z Jankowic i KWK Murcki-Staszic!

Kopalnia Bobrek-Piekary zamknięta! Coraz więcej górników ma koronawirus!

Koronawirus w KWK Pniówek. Kopalnia do zamknięcia? Jastrzębska Spółka Węglowa wydała KOMUNIKAT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close