Region

Sosnowiec kupił dwa drony. Będzie ścigał trucicieli powietrza

Dwa drony będą wspierały pracę strażników miejskich w Sosnowcu. Dzięki nim walka ze smogiem będzie jeszcze skuteczniejsza, ale też pomoże w innych działaniach. To kontynuacja działań miasta związanych z poprawą jakości powietrza.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Drony dzisiaj kojarzą się przede wszystkim z pięknymi zdjęciami zrobionymi z lotu ptaka, ale w Sosnowcu będą wspierały również pracę służb. Od niedawna 2 urządzenia firmy DJI wspierają strażników miejskich.

– Będą pracowały w różnych warunkach. Możliwości jakie mają powodują, że na pewno ułatwią pracę strażnikom, którzy oczywiście zostali do tych celów specjalnie przeszkoleni – mówi Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta miasta.

Do sosnowieckiej straży miejskiej trafiły dwa drony o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Urządzenia posiadają kamerę 4K oraz kamerę termowizyjną. Do ich obsługi przeszkolonych zostało 6 strażników. – Drony posłużą przede wszystkim do kontroli jakości spalonego paliwa oraz lokalizacji źródeł smogu – przyznają strażnicy. Wcześniej strażnicy przy kontrolach prowadzonych przy użyciu drobna korzystali z form zewnętrznych.

– Drony to wielkie wsparcie i nowe możliwości. Są miejsca, gdzie wejść nie można, ale już da się podlecieć i zrobić dokumentację zdjęciową – mówi prezydent Arkadiusz Chęciński. Urządzenia pomogą również w zabezpieczeniu imprez masowych, będą wspierały poszukiwania zaginionych osób, ale mają także możliwość śledzenia wyznaczonych osób i pojazdów.

Wsparciem dla sosnowieckiej Straży Miejskiej jest wykonana przy współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa (GIG) w Katowicach mapa smogowa miasta, która pokazała w których dzielnicach zjawisko smogu jest największe. Według danych są to Pogoń, Porąbka, Juliusz oraz Klimontów na południe od ulicy mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala. Stosunkowo najlepsza jakość powietrza jest w Zagórzu Środuli, Śródmieściu.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Jest rozporządzenie! Na wigilię możemy zaprosić maksymalnie 5 osób

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close