RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec podsumowuje 3 lata programu in vitro. Ma być nadal kontynuowany

W tym roku kończy się trzyletni program leczenia niepłodności metodą in vitro w Sosnowcu. Efekty są, i dlatego miasto zapewnia, że będzie chciało kontynuować go w kolejnych latach.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Mamy już ponad 30 ciąż z tego programu, także to jest wielki sukces. I mamy już też kolejny etap tego programu, czyli w tym roku mamy nabór na kliniki, żeby te 40 par, które albo były realizowane w poprzednim roku, były całe te procesy kliniczne, albo chciałyby przystąpić od nowa do tego programu, mogły się do niego zakwalifikować mówi Anna Jedynak, wiceprezydent Sosnowca.

Tylko w ubiegłym roku z programu skorzystały 32 pary. Każda z nich mogła liczyć na dofinansowanie do zabiegu w wysokości 5 tysięcy złotych.

– Myślę, że każde urodzone dziecko to ogromna radość dla rodziców, a my jesteśmy po to, żeby pomagać naszym mieszkańcom realizować ich marzenia. To chyba jedno z najważniejszych marzeń dla każdego z nas – mieć potomstwo mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec podsumowuje 3 lata programu in vitro. Ma być nadal kontynuowany
Sosnowiec podsumowuje 3 lata programu in vitro. Ma być nadal kontynuowany

Program leczenia metodą in vitro realizowany jest także od 2012 roku w Częstochowie. Tylko w ubiegłym roku zakwalifikowano do niego 35 par. Tu – podobnie jak w Sosnowcu – pary mogą liczyć na wsparcie w wysokości 5 tys. zł.

– W ramach tego programu przyszło na świat 49 dzieci: 26 dziewczynek i 23 chłopców, w tym pięć par bliźniąt. Wszystkie dzieci urodzone w ramach Częstochowskiego Programu In Vitro otrzymują dodatkowo od jednej z częstochowskich firm wózki dziecięce – mówi Włodzimierz Tutaj, Urząd Miasta Częstochowa.

W samym Sosnowcu w latach 2016-2020 na realizację programu wydano ok. 800 tys. zł.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mandaty się sypią! Policja na Śląsku wyłapuje cofane liczniki w samochodach! [WIDEO]

Chcieli wysadzić szkołę? Policja zatrzymała 4 nastolatków. Mieli planować zamach!

Katowice: Jedna spółdzielnia wykopała potężną dziurę, żeby drogą nie jeździli członkowie innej spółdzielni!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close